Στην 4η θέση του 1ου ομίλου της Β’ ΕΣΚΑ Ανδρών η Ολυμπιάδα Παπάγου

Με τη νίκη της επί του Γαλατσίου με σκορ 84-79 στους αγώνες κατάταξης της Β’ ΕΣΚΑ Ανδρών η Ολυμπιάδα Παπάγου κατέλαβε την 4η θέση στον 1ο όμιλο.

Η ομάδα των Βορείων μπήκε από την αρχή μπροστά στο σκορ και στο ημίχρονο ήδη προηγείτο με 14 πόντους διαφορά (43-29), ενώ στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου η διαφορά ήταν ακόμη διψήφια (63-53). Στην τελευταία περίοδο οι παίκτες του Γαλατσίου προσπάθησαν να αντιδράσουν, αλλά ήταν ήδη αργά για ν’ ανατρέψουν το παιχνίδι.

Διαιτητές: Στρέμπας, Μηλαπίδης

Δεκάλεπτα: 24-18, 43-29, 63-53, 84-79.

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ (Σγουρίτσας): Κουτεντάκης, Μαντζούνης 8 (2), Ρουμπέας 9 (3), Μόκκας 17 (3), Ορφανίδης 7, Κώτσης 4, Ανδρουλάκης 11 (3), Βίτσος 20 (2), Διόλατζης 2, Ελευθερίου, Μπακόπουλος 6.

ΓΑΛΑΤΣΙ (Κουμαράς, Γκολεμάς): Μπερδεμπές 2, Τσιούτσιας 9, Μπούρντα, Μακρής Ν. 37 (8), Κανελόπουλος 6, Γουδέλης, Χανιώτης 2, Γκουτσίδης, Παπαβλασσόπουλος 12 (2), Μπινετόπουλος 3, Λαδικός 8 (1).