Εντός έδρας ήττα για Χολαργό για τη δεύτερη αγωνιστική της Α2 Ανδρών

Την εντός έδρας ήττα γνώρισε ο Χολαργός από την Α.Ε. Λάρισα για τη δεύτερη αγωνιστική της Α2 Ανδρών με σκορ 73-81.

Η ομάδα των «Βορείων» πήρε το πρώτο δεκάλεπτο με 21-20, οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες στο τέλος του πρώτου μέρους (40-40), η τρίτη περίοδος έληξε με τους Λαρισαίους να παίρνουν προβάδισμα με 58-60, για να αρχίσει να μεγαλώνει η διαφορά στο τελευταίο δεκάλεπτο, οπότε διαμορφώθηκε το τελικό σκορ 73-81. Δυστυχώς, η αναγνωρισμένη ποιότητα των Μιλόσεβιτς και Κουτρούλια και το αθλητικό ανάστημα του Γκίλχριστ, δεν ήταν αρκετά για να δώσουν στην ομάδα του Χολαργού το πολυπόθητο ροζ φύλλο αγώνα.

Την επόμενη αγωνιστική 22/10 η ομάδα του Χολαργού θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τους Μαχητές Δόξας Πεύκων.

Διαιτητές: Κωνσταντινόπουλος, Μπούσιας, Λιότσος.
Δεκάλεπτα: 21-20, 40-40, 58-60, 73-81.

Χολαργός (Παπαμάρκος): Γκίλχριστ 11, Μιλόσεβιτς 15, Μαράντος, Μποχωρίδης, Αποστολίδης 3, Καλλινικίδης 3 (1), Μοντσενίγος 6 (1), Κουτρούλιας 16, Γκιζόγιαννης 14 (2), Κιαπέκος, Τσιάκος 2, Τζακόπουλος 3 (1).

ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Σαριμπαλίδης, Καρατάσιος, Σταμπουλής 10 (1), Παπαχρήστος 10, Δεληγεώργης 10 (1), Πολίτης 10 (3), Φιλιππόπουλος, Τσιλούλης 15 (1), Μαλτέσιος 10, Κουβελάς, Τσούτσος 12 (2), Θορστέινσον 4.