Ισόπαλος χωρίς τέρματα ο αγώνας Παπάγος – Θρίαμβος Χαϊδαρίου

Έναν βαθμό κατάφερε να αποσπάσει από τον πρωτοπόρο Θρίαμβο Χαϊδαρίου η ομάδα του Παπάγου στην εντός έδρας έκτη αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α΄ ΕΠΣΑ, η οποία έληξε με 0-0.

Ο αγώνας δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας, αφού οι δύο ομάδες έπαιξαν κλειστό ποδόσφαιρο, φροντίζοντας πρώτα απ΄ όλα να διαφυλάξουν τα… νώτα τους. Παρ΄ όλα αυτά, οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να είχαν πετύχει ένα γκολ εάν στο 62ο λεπτό ο Μπάκας δεν είχε απομακρύνει την μπάλα πάνω στη γραμμή της εστίας του Αργυρόπουλου, μετά από επικίνδυνη κεφαλιά του Ρέτζο.

Για τους φιλοξενούμενους η μεγαλύτερη φάση έγινε στο 80΄ με τον Μαούνη να στέλνει την μπάλα στη ρίζα της δεξιάς κάθετης δοκού του Κάτσικα.

Τέλος, στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων την κόκκινη κάρτα αντίκρισε για τους γηπεδούχους ο Σταυρουλάκης.

Η ομάδα του Παπάγου διατηρείται στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 11 βαθμούς.

Διαιτητές: Κατοίκος, Φωτόπουλος – Χριστοδούλου.

ΠΑΠΑΓΟΣ: Κάτσικας, Κορδάς, Μπράτσι, Σταυρουλάκης, Ρέτζο, Λιούκας Χατζής (8΄ Παπαναστασίου), Αλεξιάδης, Κουτσοβέλης, Σιούτας (88΄ Αναστασίου), Πετρόπουλος (58΄ Κόκκαλης)

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ: Αργυρόπουλος, Μπάκας Α., Καλιακούδας, Θανόπουλος, Μαούνης, Τσιούλος, Μπερτσιάς, Τσούκης (84΄ Μπανιάς), Αποστολόπουλος, Κακλαμάνος, Ρούπι.