«Πέταξε» την τύχη του στην Ηλιούπολη ο Χολαργός

Άφησε να του φύγει η νίκη μέσα από του χέρια του ο Χολαργός στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τη Διάνα Ηλιούπολης για την έκτη αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α΄ ΕΠΣΑ.

Η ομάδα των «Βορείων» βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 2-0, με γκολ που πέτυχε στο 20ό λεπτό και στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου και μέχρι το 83΄ έδειχνε ότι θα φύγει με το «τρίποντο» από την Ηλιούπολη. Σε εκείνο το σημείο ωστόσο δέχθηκε το πρώτο γκολ από τους γηπεδούχους, για να ολοκληρωθεί το… κακό στις καθυστερήσεις με τη Διάνα να φέρνει το παιχνίδι στα ίσια.

Έτσι, με μόνο τον βαθμό της ισοπαλίας, η ομάδα του Χολαργού συγκεντρώνει μόλις 2 βαθμούς, παραμένοντας ουραγός της βαθμολογίας.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Ε. Γρίμμας, με βοηθούς τους Γ. Αραβίδη και Β. Βαξαβανέλλη.