Ήττα της Πεντέλης από τον Πόλις Καλλιθέας με σκορ 85-81

Σε έναν αδιάφορο βαθμολογικό αγώνα, η Πεντέλη υπέστη την ήττα από τον Πόλις με σκορ 85-81, με την ομάδα της Καλλιθέας ν’ «αποχαιρετά» τη Γ’ Εθνική μπάσκετ.

Οι δύο ομάδες εναλλάσσονταν στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο, αλλά από τη δεύτερη περίοδο και μετά οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα κι έφθασαν στην τελική νίκη.

Η ομάδα των Βορείων Προαστίων περιμένει πλέον τους αγώνες κατάταξης απέναντι στον ΚΑΟΚ.

Διαιτητές: Κοτσώνης, Τζίμης
Δεκάλεπτα: 19-22,48-41,74-61,85-81

ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Έξαρχος): Μπογδανίδης 12(4), Κακαργιάς 2, Θεοδωράκος 9(1), Ευστρατίου 28(2), Αρκουμάνης, Καβελάρης, Λυγγερίδης 14, Ξιούρας 20(4).

ΠΕΝΤΕΛΗ (Χαρτοματσίδης, Κιτσούλης): Νάσσης-Ντάνιας 2, Μάντζιος 25(6), Πατεράκης,Λίτσο 21(5), Φούφας,Καρούζος 13(2), Κωνσταντάκος 2, Τσουπάκης 1, Μπίγκος, Μαλούχος 17.