«Πεντάρα» των Μελισσίων επί του Άφοβου στην Ακαδημία Πλάτωνος

«Πεντάρα» για τα Μελίσσια στην Ακαδημία Πλάτωνος, απέναντι στον Άφοβο, πέτυχαν τα Μελίσσια στην 29η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Β’ ΕΠΣΑ, σε έναν αγώνα με ανατροπές στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα στο 12′ χάρη στο αυτογκόλ του C. Myzyri, αλλά οι γηπεδούχοι απάντησαν στο 19′ με τον Αντ. Ηλιόπουλο. Στο 27′ ο Παντελής Μαξακούλης αναλαμβάνει να εκτελέσει πέναλτι για λογαριασμό του Άφοβου, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα του Ορ. Θανάση, κάνοντας το 2-1. Ωστόσο, στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου ο Δ. Κοβός σκοράρει για τους φιλοξενούμενους, φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσια.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα των Βορείων Προαστίων κυριαρχεί στο γήπεδο και με γκολ των Αν. Φακή στο 48′, Ανδρέα Παπαχρήστο στο 65′ και Κων. Δημαρά στο 67′ «εκτοξεύει» το σκορ στο 2-5. Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν στο 3-5 στο 90′ με γκολ του Αντ. Ηλιόπουλου.

Τα Μελίσσια βρίσκονται πλέον στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα, με 50 βαθμούς.