Βαριά ήττα για τον Νεοπεντελικό από τον Ολυμπιακό Ν. Λιοσίων

Βαριά ήττα με σκορ 5-1 γνώρισε ο Νεοπεντελικός στο γήπεδο του Ιλίου από τον Ολυμπιακό Ν. Λιοσίων για την 9η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β’ ΕΠΣΑ.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Γκαβζίδης στο 4ο λεπτό, για να έρθει ο Αθανασιάδης στο 11′ να κάνει το 2-0, με εύστοχο χτύπημα πέναλτι. Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Ολυμπιακός έβρισκε για τρίτη φορά τον δρόμο προς τα δίχτυα του Πογιάννη, με τον Μπινιάκο, γράφοντας το τελικό σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος ο Νεοπεντελικός κατάφερε στο 56′ με τον Γεωργατζέλη να μειώσει σε 3-1, όπως από εκεί και πέρα οι γηπεδούχοι πήραν και πάλι τον… λόγο και στο 88′ ο Καλλογέρης έκανε το 4-1, για να έρθει στο 90′ ο Δούκας να ολοκληρώσει την «πεντάδα» των γκολ για την ομάδα των Ν. Λιοσίων.

Διαιτητής ήταν ο Μητράκος, με βοηθούς τους Π. Τσολακίδη και Ν. Μπαϊρακτάρη.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΙΟΣΙΩΝ (Λάκης Σμυρνής): Τριανταφύλλου, Καπλάνης, Αργυρός, Πετρίτσης (46′ Φραγκόπουλος), Τριανταφυλλίδης, Πατέλης, Γκαβζίδης, Αθανασόπουλος, Αθανασιάδης, Μπινιάκου (77′ Δούκας), Ευαγγέλου (68′ Καλλογέρης).

ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ (Δημήτρης Αμπαριάν): Πογιάννης (46′ Καραλής), Χειλάς (19′ Τσώνης), Μπουλούκος, Αντωνόπουλος, Τριανταφύλλου, Κολοβός, Φιλιππής, Κόπανος (29′ Κάππος), Κώτσης, Γεωργατζέλης, Σαγματόπουλος.