Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για το Ψυχικό στην Α2 μπάσκετ Ανδρών

Μόλις τρεις αγώνες διεξήχθησαν σήμερα στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2 μπάσκετ Ανδρών, μεταξύ των οποίων κι αυτή του Ψυχικού απέναντι στο Παγκράτι.

Tα αποτελέσματα της A2 μπάσκετ Ανδρών (4η αγωνιστική)

• Οίαξ Ναυπλίου – Ολυμπιακός

Η ομάδα των Βορείων Προαστίων πέτυχε τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη της, επικρατώντας του Παγκρατίου με σκορ 94-76 και ανέβηκε στην 4η θέση της βαθμολογίας, έχοντας συγκεντρώσει συνολικά 6 βαθμούς.

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο, το Ψυχικό κατάφερε να κερδίσει το χαμένο έδαφος και να πάει στο ημίχρονο με διαφορά 4 πόντων υπέρ του (49-45), την οποία αύξησε κι άλλο στην τρίτη περίοδο, δίνοντας στα τελευταία λεπτά του αγώνα διαδικαστικό χαρακτήρα…

Ο Αντώνης Μάντζαρης ήταν για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι ο πολυτιμότερος παίκτης των γηπεδούχων (22 πόντοι, 5 τρίποντα).

Δεκάλεπτα: 19-25, 49-45, 66-56, 94-76

Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Γκαβασιάδης 7, Κοντούδης, Παπανικολάου 9 (1), Μάντζαρης 22 (5), Μιλεντίγεβιτς 15 (2), Θεοδώρου 15 (1), Μαστόρος 7 (1), Τσουργιάννης 1, Ρουμελιώτης, Φρέιτας 18 (3).
Παγκράτι (Κουτρούλιας): Τζιβελέκας 20 (3), Χνάρης 2, Μίχαλος 3 (1), Ξύδης 5 (1), Πίνης 13 (3), Καραμαλέγκος 13 (3), Ντράσκοβιτς 9, Δελίδης 3 (1), Μουστόπουλος 2, Μιχαλούτσος 4, Ζευγαράς, Ντιαλό 2.

Η βαθμολογία της Α2 μπάσκετ Ανδρών (4η αγωνιστική)

1. Απόλλων Πάτρας 8 (4-0)