Με 61-48 επικράτησε το Ψυχικό του Εθνικού στην Α2 Ανδρών

«Ξυπνώντας» στο δεύτερο ημίχρονο, το Ψυχικό κατάφερε να επιβληθεί του Εθνικού με σκορ 61-48 για τη 17η αγωνιστική της Α2 Ανδρών και πλέον βρίσκεται στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα, με 26 βαθμούς, ισοβαθμώντας με τη Λάρισα.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο ματς και στο τέλος του ημιχρόνου ήταν μπροστά στο σκορ με 5 πόντους (25-30). Εξίσου μαχητικοί ήταν και στην τρίτη περίοδο, η οποία έληξε με βραχεία κεφαλή των γηπεδούχων (40-39). Ωστόσο, οι δυνάμεις τούς εγκατέλειψαν στο τελευταίο δεκάλεπτο, στο οποίο σημείωσαν μόλις 9 πόντους, έναντι 21 των γηπεδούχων, οι οποίοι και πήραν το ροζ φύλλο αγώνα.

Την επόμενη αγωνιστική (18/2) το Ψυχικό θ’ αντιμετωπίσει εκτός τον πρωτοπόρο Πανιώνιο.

Διαιτητές: Μπίκας-Στρέμπας, Φ. Καλογερόπουλος
Δεκάλεπτα: 14-16, 25-30, 40-39, 61-48

Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Νίκου 9 (1), Αχής 2, Τσιότρας 4, Παπανικολάου 21 (2), Σακελλαρίου 2, Βλάχος 3 (1), Σμάλιαγκιτς 11 (2), Μουράτος 8, Σίνης, Τσιώκος 1.
Εθνικός (Βλάχος): Παπαπέτρου 6 (2), Μάρτζος 2, Αντωνάκης 2, Κόκκαλης 20 (1), Παπαφλωράτος 5, Οικονομόπουλος 4, Μαχαίρας 5, Χάλαρης 4.