Ήττα με ανατροπή για το Ψυχικό στο Κερατσίνι

Πήγαν να κάνουν τη μεγάλη νίκη μέσα στο Κερατσίνι οι παίκτες του Ψυχικού, στην 11η αγωνιστική της Α2 Ανδρών, αλλά οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που έκαναν τη ριζική ανατροπή και πανηγύρισαν τη νίκη, με σκορ 102-98.

Οι παίκτες του Ρεμεντέλα μπήκαν καταιγιστικά στον αγώνα και στο ημίχρονο, με 11/13 τρίποντα προηγούνταν με 48-64. Μπροστά ήταν και στο τέλος της τρίτης περιόδου, με διαφορά που ωστόσο είχε πέσει στους 4 πόντους, με ένα επιμέρους 30-18, για να γυρίσει το παιχνίδι στο τελευταίο δεκάλεπτο, οπότε οι γηπεδούχοι σημείωσαν 24 πόντους, ενώ οι φιλοξενούμενοι 16.

Την επόμενη αγωνιστική (21/12) το συγκρότημα των Βορείων θα φιλοξενήσει στο κλειστό του Ψυχικού τον Αμύντα.

Διαιτητές: Διαμαντής-Ζακεστίδης-Μηλαπίδης
Δεκάλεπτα: 26-30, 48-64, 78-82, 102-98.

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Συμεωνίδης): Σκορδίλης 18, Τζορτζεβιτς 5, Καράμπουλας 13 (2), Κουντουράς, Βασιλόπουλος 5 (1), Πετροδημόπουλος 3, Λιακόπουλος 21 (2), Κακαρούδης 10 (1), Δημάκος 23 (5), Κατούφας 2, Παπαδόπουλος 2.
ΨΥΧΙΚΟ (Ρεμεντέλας): Νίκου 13 (3), Αχής 11 (3), Τσιότρας 7, Παπανικολάου 29 (5), Σακελλαρίου 7 (1), Βλάχος 6 (2), Μουράτος 12, Σίνης 5, Τσιώκος 8.