Εντός έδρας ήττα για τον Προμηθέα Χαλανδρίου από τον Άρη Νικαίας

Δεν κατάφερε να υποτάξει τον Άρη Νικαίας ο Προμηθέας Χαλανδρίου και γνώρισε την εντός έδρας ήττα με σκορ 58-63 για τη 15η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Γ’ Εθνικής μπάσκετ (Νότος).

Οι δυο ομάδες πήγαιναν πόντο στο πρώτο δεκάλεπτο, αλλά στη δεύτερη περίοδο οι γηπεδούχοι πήραν τον έλεγχο και μάλιστα έφθασαν να προηγούνται κει με 10 πόντους διαφορά στο 16′ (24-24). Ωστόσο, στο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι «ψαλίδισαν» τη διαφορά και έφθασαν στο 30-30. Από εκεί και πέρα το παιχνίδι παρέμεινε αμφίρροπο, αλλά οι παίκτες του Άρη φάνηκαν ότι το ήθελαν περισσότερο και τελικώς το πήραν.

Το συγκρότημα του Μελέτη παραμένει στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, με 17 βαθμούς, μαζί με τον Πόλις Καλλιθέας και την επόμενη αγωνιστική (19/2) θ’ αντιμετωπίσει εκτός τον ΟΦΗ.

Δεκάλεπτα: 13-14,30-30, 47-43,58-63
Διαιτητές: Λαζαρίδης-Καλογριάς

Προμηθέας Χαλανδρίου(Μελέτης): Γεμένης 2, Σβαρνάς 2, Ανδρικόπουλος 10(2), Παπαδημητρίου 18(1), Γιαννάκης 1, Σαμιώτης 3, Τσιγγενόπουλος 13(2), Πέζος 2, Στεφάνου 7(2).
Άρης Νικαίας(Πανούλιας): Καρβούνης 4, Σκιαθίτης 10(3), Αγγελίδης 3, Γαλίτης 4, Κόλλιας 7, Στέφος 19, Δρίβας 4(1), Αντωνούσος 2, Καρυπίδης 10(1).