«Πάρτι» στην Αλεπότρυπα για τον Απόλλωνα Χαλανδρίου

«Φωτιές» πέταγε το απόγευμα της Κυριακής 26 Μαρτίου 2017 στο γήπεδο της Αλεπότρυπας ο Απόλλων Χαλανδρίου, «διαλύοντας» με σκορ 0-9 την ουραγό Κορωνίδα, για την 24η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β’ ΕΠΣΑ, παραμένοντας στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 49 βαθμούς.

Τον «χορό» των γκολ άνοιξε ο Κούκος στο 7′, για να πάρει τη «σκυτάλη» ο Βλογγιανίτης στο 9′, κάνοντας το 0-2. Στο 10′ ήρθε ο Σταματής να γράψει το 0-3, ενώ στο 30′ ο Μήτρου έστελνε για τέταρτη φορά την μπάλα στα δίχτυα του Στενάγι. Ο Οικονομόπουλος ήταν αυτός που ολοκλήρωσε το «πάρτι» του πρώτου ημιχρόνου, σκοράροντας στο 43′ το 0-5.

Στο δεύτερο ημίχρονο την… αρχή έκανε στο 52′ και πάλι ο Οικονομόπουλος, για να τον ακολουθήσει στο 59′ ο Βλογιαννίτης, κάνοντας το 0-6. Στο 77′ ο Οικονομόπουλος σημειώνει το τρίτο γκολ του στον αγώνα, ενώ το ίδιο κάνει και ο Βλογιαννίτης στο 85, ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ στο τελικό 0-9.