«Πέταξε» τρεις βαθμούς το Χαλάνδρι στην αναμέτρηση με την Ηλιούπολη

Ούτε τον βαθμό της ισοπαλίας δεν κατάφερε να πάρει το Χαλάνδρι στην εντός έδρας αναμέτρηση με την Ηλιούπολη για την 21η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α’ ΕΠΣΑ.

Η ομάδα των Βορείων Προαστίων είχε την υπεροχή, προηγήθηκε με 1-0 στο 34′ με σουτ του Καγιώργη, έχασε μοναδικές ευκαιρίες (στο 58′ ο Καπακτσόγλου απέκρουσε την εξ επαφής κεφαλιά του Κατσιούλη, ενώ στο 68′ ο Καγιώργης δεν κατάφερε να σπρώξει την μπάλα σε κενή εστία) και τελικώς κατάφερε σε 15′ λεπτά να χάσει τα πάντα.

Συγκεκριμένα, στο 74′ ο Ζουμπουνέλης, με καταπληκτικό σουτ λίγο έξω από την περιοχή, έκανε το 1-1 και στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων ήρθε η πλήρης καταστροφή για το Χαλάνδρι, με τον Αράπι να πιάνει την κεφαλιά και να στέλνει την μπάλα για δεύτερη φορά στα δίχτυα του Νικολάου.

Η ομάδα του Χαλανδρίου έμεινε στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα, μαζί με τους Αγίους Αναργύρου, που έχουν ωστόσο έναν αγώνα λιγότερο, ενώ ακολουθείται στον… πόντο από τους Τράχωνες, κι αυτοί με έναν αγώνα λιγότερο.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Β. Στάμος, με βοηθούς τους Μ. Στάμο και Σταυρόπουλο.

ΧΑΛΑΝΔΡΙ (Κώστας Ρούπτσος): Νικολάου, Φωτάκης (73′ Κόκκινος), Φελέκης (91′ Λειβαρτζινός),Μαράνος, Καρακάσης, Κανέλλος, Λούκας, Τσίτσαρης, Γκόνος, Κατσιούλης, Καγιώργης (85′ Τζώρτζης)

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Μάκης Μπαλαγιάννης): Καπακτσόγλου, Μπούρσαλης, Κυρίτσης, Τερλελής, Ρωμανός, Σκούρας, Ζουμπουνέλης, Παπαδάκης (46′ Αράπι), Χαλιώτης, Γάγγος (46′ Κόκκορης), Σολδάτος (61′ λ. τρ. Μυτιληνός).