Στον πόντο κέρδισε τον Αίολο Ταύρου ο ΑΟΚ Χαλανδρίου

Σπουδαία νίκη πέτυχε χθες (Τρίτη 8 Δεκεμβρίου 2015) η ομάδα του ΑΟΚ Χαλανδρίου σε ένα δυνατό και αμφίρροπο παιχνίδι, με τον Αίολο να προηγείται στα δύο πρώτα δεκάλεπτα από ένα πόντο και  το ημίχρονο να λήγει 21 – 23.

Στο τρίτο δεκάλεπτο το Χαλάνδρι, με τον Αμπελά στο καλύτερό του μέχρι σήμερα παιχνίδι, προηγήθηκε με 8 πόντους. Στο τελευταίο δεκάλεπτο με κάποια ανύπαρκτα φάουλ και μία τεχνική ποινή σε βάρος του πάγκου του Χαλανδρίου οδήγησε το σκορ στο 68 – 68. Με μία ελεύθερη βολή του Παπακωνσταντίνου, 14 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη και την πολύ καλή άμυνα, που εξουδετέρωσε την τελευταία επίθεση του Αίολου, το Χαλάνδρι πήρε το ροζ φύλλο.