Το Χαλάνδρι κέρδισε με 2-1 τα Σούρμενα

Τρεις υπερ-πολύτιμους βαθμούς πήρε το Χαλάνδρι στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Α’ ΕΠΣΑ, νικώντας το απόγευμα του Σαββάτου 21 Ιανουαρίου 2017 τα Σούρμενα, με σκορ 2-1, σε εντός έδρας αναμέτρηση.

Το πρώτο γκολ για τους γηπεδούχους σημειώθηκε μόλις στο 4ο λεπτό της αναμέτρησης, με μακρινό σουτ – «βολίδα» του Τζώρζη, ενώ στο 77′ ο Α. Κατσιούλης διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του Χαλανδρίου. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Γιαννόπουλο.

Αξίζει ν’ αναφερθεί ότι οι δύο ομάδες πέτυχαν άλλα δύο γκολ, που ωστόσο δεν μέτρησαν. Συγκεκριμένα, στο 27′ το γκολ των φιλοξενούμενων με τον Δημογιάννη ακυρώθηκε ως οφσάιντ, ενώ στο 79′ το γκολ του Α. Κατσιούλη ακυρώθηκε καθώς στην αρχή της φάσης ο διαιτητής υπέδειξε χέρι.

Η ομάδα των Βορείων Προαστίων βρίσκεται πλέον στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα, με 24 βαθμούς, «συγκατοικώντας» με την Αγία Παρασκευή.

ΧΑΛΑΝΔΡΙ (Κώστας Ρούπτσος): Νικολάου, Φωτάκης, Φελέκης, Μαράνος (63′ Βέρρας), Καρακάσης, Κανέλλος, Λουκάς, Τσίτσαρης, Κατσιούλης, Τζώρτζης (85′ Κόντος), Καγιώρης (82′ Λειβαρτζινός).

ΣΟΥΡΜΕΝΑ (Βαγγέλης Μάλλιος): Καπακτσόγλου, Μετλίου, Πρέκας, Ακριτίδης (20′ λ.τρ. Κορκολής), Γιοματάρτης (63′ Ζιώγας), Μπουγιούκος, Θεοδώρου, Μανωλιάδης, Καζαντζής, Πασάς (28′ λ.τρ. Γιαννόπουλος), Δημογιάννης.