Το Χαλάνδρι «σκόνταψε» πάνω στο Αιγάλεω στην 23η αγωνιστική

Μεγάλο παιχνίδι έγινε στο γήπεδο του Χαλανδρίου το απόγευμα του Σαββάτου 11 Μαρτίου 2017 ανάμεσα στην τοπική ομάδα και το Αιγάλεω, για την 23η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α’ ΕΠΣΑ, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν το «τρίποντο», κερδίζοντας με σκορ 2-3.

Οι παίκτες του Αιγάλεω μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και στο 10ο λεπτό άνοιγαν το σκορ με σουτ του Κοντιζά. Οι γηπεδούχοι απάντησαν γρήγορα και στο 12′ ο Τζώρτζης έστελνε την μπάλα στα δίχτυα του Βαμβακά, φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσια. Τρία λεπτά αργότερα το σουτ του Κατσιούλη απέκρουσε δύσκολα ο αντίπαλος γκολκίπερ, στερώντας από τους Χαλανδραίους την ευκαιρία να πανηγυρίσουν ένα δεύτερο γκολ, που θα γύριζε… τούμπα τον αγώνα. Ο Βαμβακάς στάθηκε και πάλι στο… ύψος του, εξουδετερώνοντας -έστω και δύσκολα- το επικίνδυνο σουτ του Βέρρα στο 23′.

Κι αφού οι ευκαιρίες για τους γηπεδούχους χάθηκαν, ήρθε για άλλη μια φορά να ισχύσει ο «νόμος της μπάλας», με τον Σπανό να πιάνει το δυνατό σουτ και να «τρυπά» τα δίχτυα του Αλαγεωργή, γράφοντας στο 26′ το 1-2. Και για να ολοκληρωθεί η «ζημιά» για το Χαλάνδρι, ο Βέρμπης στο 39′ έστειλε για τρίτη φορά την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας των Βορείων Προαστίων, κάνοντας ακόμη δυσκολότερη τη συνέχεια.

Ωστόσο, νωρίς στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα στο 51′, ο γηπεδούχοι μείωσαν στο 2-3 με τον Βέρρα και από εκεί και πέρα μείωσαν για την ισοφάριση, η οποία όμως δεν ήρθε ποτέ.

Η ομάδα του Χαλανδρίου βρίσκεται στη 10η θέση, έχοντας συγκεντρώσει 27 βαθμούς.

ΧΑΛΑΝΔΡΙ (Κώστας Ρούπτσος): Αλαγεωργής, Λειβαρτζινός, Γκόνος (33′ λ.τρ. Φωτάκης), Κόντος, Καρακάσης, Φελέκης, Μαράνος (71′ Καγιώργης), Βέρρας, Κατσιούλης, Τζώρτζης, Κανέλλος.

ΑΙΓΑΛΕΩ (Πέτρος Κωνσταντινιδης – Θεόφιλος Καλύβας): Βαμβακάς, Μπρεστοβίτσκι (56′ Τζαφεράκος), Κοντιζάς, Καλογερής, Παπουτσής, Κωτσερίδης, Παπαθανασιου, Τζανέτος, Βέρμπης, Σπανός (79′ Στάμος), Τουλουβασίλης (65′ Λίτσης).