Το ΑΟΚ Χαλάνδρι ξεπέρασε το εμπόδιο των Αγ. Αναργύρων

To AOK Χαλάνδρι κατάφερε να καταβάλει την αντίσταση των Αγίων Αναργύρων και να πάρει το ροζ φύλλο στη δεύτερη αγωνιστική της Α΄ ΕΣΚΑ, επικρατώντας με σκορ 76-71.

Μέχρι το ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι παρακολουθούσαν από κοντά το σκορ, αλλά στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα των Βορείων Προαστίων κατάφερε να «κτίσει» μια διαφορά 11 πόντων, την οποία συντήρησε στην τελευταία περίοδο, για να φθάσει στο 76-71.

Διαιτητές: Ψαριανός, Μαραμής, Καταγάς

Δεκάλεπτα: 16-16, 40-35, 58-47, 76-71.

ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ (Γιαννάκης): Αρσενίδης 12 (2), Βαλληνδράς, Φρίμας 3 (1), Κονδύλης 12 (1), Λουγιάκης 2, Δημητριάδης 9, Αχής 17 (1), Μορφονιός 3 (1), Αμπελάς 14 (2), Πουλής 1, Ζένιου, Αθανασιάδης 3.

ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ (Σουρμελής, Μακρυδάκης): Χαραλάμπους 5 (1), Ελέζογλου, Μωραΐτης 16 (2), Κουλούρης 2, Σφακιανάκης, Παπαδόπουλος 24, Γκινούτσης 7 (1), Τζαμουράνης, Παππάς 11, Λαγός, Βουλγαράκης, Σιδερής 6 (2).