Επιτέλους ροζ φύλλο αγώνα για τον Προμηθέα Χαλανδρίου

Επιτέλους νίκη για τον Προμηθέα Χαλανδρίου στο φετινό πρωτάθλημα του 2ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής Ανδρών Μπάσκετ. Η ομάδα των Βορείων Προαστίων αντιμετώπισε εκτός έδρας, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής, τον Πανναξιακό τον οποίο και νίκησε με σκορ 61-66.

Μια νίκη που δίνει ψυχολογική ανάσα στο νεαρό συγκρότημα του Γιώργου Μελέτη ενόψει των υπόλοιπων κρίσιμων αναμετρήσεων.

Η ομάδα του Χαλανδρίου μπήκε στο ματς δυνατά, παίρνοντας μικρό προβάδισμα μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι αντέδρασαν, αρχικώς ισοφάρισαν και εν συνεχεία πέρασαν μπροστά. Το παιχνίδι άρχισε να πηγαίνει πόντο-πόντο στο μεγαλύτερο διάστημα, αλλά με το Χαλάνδρι να είναι πιο συγκεντρωμένο και να φθάνει στην απόκτηση του ροζ φύλλου αγώνα.

Την επόμενη αγωνιστικής 20/11 η ομάδα των Βορείων Προαστίων υποδέχεται την Α.Ε. Σαντορίνης.