Ο Ποσειδών Α.Ο. Ν. Ψυχικού πήρε το «διπλό» μέσα στο Χαλάνδρι

Στην 3η θέση της βαθμολογίας ανέβηκε ο Ποσειδών Α.Ο. Νέου Ψυχικού μετά το «διπλό» που πέτυχε, στο κλειστό του «Ν. Πέρκιζας», επί του ΑΟΚ Χαλανδρίου, με σκορ 54-58, για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ ΕΣΚΑ Ανδρών.

Στο ημίχρονο οι γηπεδούχοι έδειχναν να ελέγχουν το παιχνίδι, έχοντας «κτίσει» διαφορά 12 πόντων (29-17), η οποία ωστόσο συρρικνώθηκε στην τρίτη περίοδο σε μόλις 3 (40-37), για να αναστραφεί η εικόνα στην τελευταία περίοδο, όπου και οι φιλοξενούμενοι πήραν τα… ηνία και το ροζ φύλλο αγώνα.

Την επόμενη αγωνιστική (12/12) το συγκρότημα των ΓιαννάκηΓιαννακάκη θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας το Αιγάλεω, ενώ η ομάδα του Ζήβα θα υποδεχθεί στο κλειστό του Ν. Ψυχικού την ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας.