5-2 επί του Άτταλου και μόνος στη 2η θέση ο Απόλλων Χαλανδρίου

Μόνο στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα της Β’ ΕΠΣΑ (2ος όμιλος) φιγουράρει ο Απόλλων Χαλανδρίου μετά τη νίκη του με 5-2 επί του ΑΟΝ Άτταλου για τη 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Σε αντίθεση με το τι δείχνει το τελικό σκορ, η αποστολή των Χαλανδραίων κάθε άλλο παρά εύκολη ήταν, αφού οι φιλοξενούμενοι έδειξαν σκληρή αντίσταση για περίπου μία ώρα.

Ο Μήτρου, με πλασέ, άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 21′, ωστόσο τα πανηγύρια κράτησαν λίγο, αφού στο 23′ ο Σούλα με μακρινό φάουλ ισοφάρισε. Οι γηπεδούχοι πήραν και πάλι κεφάλι στο 42′ με πέναλτι που εκτέλεσε ο Γαλανόπουλος, σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 50′ η ομάδα του Άτταλου έφερε και πάλι το παιχνίδι στα ίσια, με γκολ που σημείωσε ο Καρβούνης, ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Απόλλων Χαλανδρίου βρέθηκε και πάλι μπροστά με αυτογκόλ του Αδαμόπουλου. Στο σημείο αυτό οι γηπεδούχοι δεν άφησαν άλλα περιθώρια στους αντιπάλους τους και με δύο ακόμη γκολ, στο 72′ με τον Παπουτσή και στο 80′ με τον Οικονομόπουλο, καθάρισαν το παιχνίδι. Μάλιστα, είχαν και δύο δοκάρια, στο 61′ με τον Παπουτσή και στο 77′ με τον Γαλανόπουλο.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Μητράκος, με βοηθούς τους Μαρούλη και Μαραθωνίτη.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Χρήστος Βλάχος): Σύρακας, Βλάχος (83′ Τσίμπης), Βλογιανίτης (83′ Βεϊζάι), Αντωνόπουλος, Κούκος, Γογγολίδης, Σταμάτης, Γαλανόπουλος, Οικονομόπουλος, Μήτρου (75′ Κανδεράκης), Παπουτσής

ΑΟΝΦ ΑΤΤΑΛΟΣ (Γιάννης Βολιώτης): Ρήγας, Δούκας, Χρυσανθακόπουλος, Κορλιές, Συγγελάκης (78′ Παπαϊωάννου), Αδαμόπουλος (65′ Τσεκούρας), Σούλα, Σκέμπι, Καρβούνης, Φέκας, Ραγιάς (46′ Σαββίδης).