Τον βαθμό της ισοπαλίας «τσίμπησε» ο ΑΣΕΔ κόντρα στο Καματερό

Αν και έφτασαν πολύ κοντά στη δεύτερη επικράτησή τους στο πρωτάθλημα της ΕΣΧΑ, οι έφηβοι του ΑΣΕ Δούκα αρκέστηκαν τελικά στην ισοπαλία 23 – 23 με το Καματερό, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής.

Το συγκρότημα του Δημήτρη Στραβομύτη ξεκίνησε δυνατά στο πρώτο ημίχρονο και κατάφερε στο τέλος του να προηγηθεί με 3 γκολ (9-12).

Στην επανάληψη όμως η ομάδα του Καματερού όχι μόνο «ροκάνισε» τη διαφορά των τερμάτων, αλλά 7 λεπτά πριν από το τέλος πέρασε μπροστά στο σκορ 21-20. Η συνέχεια ήταν συναρπαστική, με τις δύο ομάδες να δίνουν μάχη για τη νίκη. Τριάντα δεύτερα πριν το φινάλε οι «μπλε» κέρδισαν πέναλτι στο οποίο και ευστόχησαν και έτσι γράφτηκε το τελικό 23-23.

Μιλώντας στους παίκτες του, μετά το τέλος του αγώνα, ο Δημήτρης Στραβομύτης τους ζήτησε να συνεχίσουν να παλεύουν, να αφήσουν στην άκρη τα προβλήματα των τραυματισμών και να μάχονται για το καλύτερο αποτέλεσμα σε κάθε παιχνίδι, όπως αναφέρει η ιστοσελίδα του συλλόγου.

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 2-5, 5-8, 6-11, 8-11, 9-12 (ημίχρονο), 12-13, 14-15, 18-18, 20-19, 22-22, 23-23.