Ηττήθηκαν τα Μελίσσια από τον Φάρο Κερατσινίου με σκορ 69-56

Την ήττα με σκορ 69-56 γνώρισε η ομάδα του ΚΑΟ Μελισσίων από τον Φάρο Κερατσινίου για την 8η αγωνιστική της Α2 Μπάσκετ Γυναικών (Νότος).

Τα κορίτσια των Βορείων Προαστίων παρακολούθησαν την εξέλιξη του σκορ μόνο στο πρώτο ημίχρονο, αλλά στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές και κέρδισαν το ροζ φύλλο αγώνα.

Την επόμενη αγωνιστική (11/12) το συγκρότημα των ΜάλαμαΟικονόμου θα υποδεχθεί τον Ίκαρο Καλλιθέας.

Διαιτητές:Λύρας-Γαρίνη
Δεκάλεπτα:16-15, 33-31, 53-41, 69-56

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Λειβάδης,Καραπακλάς): Λόξα 3(1), Βράκα 3(1), Σαλιάι 9(2), Αθανασίου 16(3), Γκριτζά 6, Τσέρου 4, Κεχαγιά11(1), Γιαννακοπούλου 6, Καρακασίδου, Αλεξανδριδου 11, Πετράκη.
ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα,Οικονόμου): Καραβέλη 7, Τζουγκράκη 14(2), Βελούδου 4, Βαγδάτη 2, Δούρου, Κοιλιαρίδη 13(1), Παπαδρόσου, Ζακυνθινού 2, Καπερώνη 2, Καλημέρη 12.