Μεγάλο «διπλό» και 2η θέση στη Β’ ΕΣΚΑ ανδρών για τον ΟΦΗ Ηρακλείου

Στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα της Β’ ΕΣΚΑ ανδρών (1ος όμιλος) «σκαρφάλωσε»ο ΟΦΗ Ηρακλείου μετά την εκτός έδρας νίκη του επί του Καρέα, με σκορ 56-73, για τη 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Η ομάδα των Βορείων μπήκε «μουδιασμένα» στο πρώτο δεκάλεπτο, αφήνοντας τους γηπεδούχους να επιβάλλουν τον ρυθμό τους, ισορρόπησε το παιχνίδι στο τέλος του ημιχρόνου κι από εκεί και πέρα, ανέβασε ρυθμούς κι έφθασε εύκολα στο ροζ φύλλο αγώνα.

Την επόμενη αγωνιστική (15/12) το συγκρότημα των ΚοσμίδηΜπουζιάνη θα φιλοξενήσει στο κλειστό του Ηρακλείου το Γαλάτσι.

Διαιτητές: Κόλλιας, Σιδερής

Δεκάλεπτα: 22-13, 35-33, 40-51, 56-73.

ΚΑΡΕΑΣ (Σούφλας, Πλούμης): Χριστοφής 4 (1), Κοκοτσάκης Α. 10 (2), Μανούρης 1, Μακρής 9 (1), Πασσάς 4 (1), Μπίκουλης 7, Περγαντής 16, Δημητρίου 3, Παπαγιαννόπουλος 2.

OΦH ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (Κοσμίδης, Mπουζιάνης): Χασαπόπουλος 9 (2), Δρακόπουλος 3 (1), Ροΐδης 10 (1), Κουρής, Παπαδόπουλος 10 (2), Τραγαράς 2, Χωριανόπουλος, Μαργαρώνης, Καραχάλιος 22, Καλαποθαράκος, Νικολαΐδης 12 (2), Σαπρανίδης 5 (1).