Στα προημιτελικά του Κυπέλλου Χάντμπολ Γυναικών ο Ο.Φ. Νέας Ιωνίας

Στα προημιτελικά του Κυπέλλου Χάντμπολ Γυναικών προκρίθηκε η ομάδα του Ο.Φ. Ν. Ιωνίας μετά τη μεγάλη νίκη της επί του ΠΑΟΚ με σκορ 25-21 για την Α’ φάση της διοργάνωσης.

Έχοντας σε καλή μέρα τις Μάγδα Κεσεπίδου, Αγνή Ζουγούρα και Λαμπρίνα Τσάκαλου, η γηπεδούχος ομάδα μπλόκαρε επιθετικά την ομάδα του ΠΑΟΚ, η οποία έδειξε… άγριες διαθέσεις στο πρώτο ημίχρονο και έφθασε να προηγείται ακόμη και με τρία γκολ διαφορά.

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 5-3, 5-5, 6-8, 10-10, 11-12 (ημίχρονο), 13-13, 16-16, 18-16, 20-17, 21-19, 25-21

ΟΦΝΙ (Ναϊσίδου- Ζιβούλοβιτς): Κεπεσίδου, Μανιά, Αργυροπούλου, Μίλασιτς 4, Παπανικολάου 3, Πάπα 6, Σαϊντοβα, Ζυγούρα 1, Τσάκαλου 7, Χρυσή 4, Διακογιάννη, Κοντοστεργίου, Σαραντάκου, Ζηνωνίδου, Χρονοπούλου, Στουγιαννίδου.
ΠΑΟΚ (Γρηγορία Γκόλια): Τσαουσίδου 3, Νούλα 1, Μεντεσίδου, Παναγιωτίδου 1, Κυρικλίδου, Σελεμίδου, Τζέριτς, Μπατζαρακούδη, Μούρνου 5, Τζαβίδα, Ράτσικα, Ανδρονικίδου, Προκοπίδου 2, Κολοτζιέσκα 4, Βαφειάδου, Μάστακα 5.