Νίκη του Ηρακλείου με 2-0 επί της Δάφνης Π. Φαλήρου

Μπορεί να νίκησε, αλλά δεν παύει να δυσκολεύτηκε απέναντι στην ουραγό Δάφνη Παλαιού Φαλήρου η ομάδα του Ηρακλείου στην εντός έδρας αναμέτρηση για τη 15η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α’ ΕΠΣΑ. Πάντως, το τελικό 2-0 διατηρεί την ομάδα των Βορείων σε επαφή με τις πρώτες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα.

Οι φιλοξενούμενοι «καρδιοχτύπησαν» τους γηπεδούχους στο 13′, όταν το σουτ του Π. Κοτόφωλου κατέληξε στο δοκάρι του Μακρή. Ωστόσο, ήταν οι Ηρακλειώτες που πανηγύρισαν το γκολ στο 35′, όταν ο Β. Καφετζής έβγαλε την «ασίστ» στον Τσάτσο κι εκείνος έστειλε την μπάλα στ’ αντίπαλα δίχτυα.

Στο 60′ η ομάδα της Δάφνης έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής, με δεύτερη κίτρινη κάρτα, του Αγιασλάρη, ενώ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Μουκίδη.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Καλανζής, με βοηθούς τους Αραβίδη και Γεωργακόπουλο.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Γιώργος Τσαμόπουλος): Μακρής, Μέρτκολα, Ζούνα, Αναγνωστόπουλος, Φερεντίνος (73′ Ψαρρής), Τσάτσος, Καραχάλιος (87′ Δήμας), Μουκίδης, Μέτσο (78′ Φίλος), Καφετζής, Καριατλής

ΔΑΦΝΗ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ (Σπύρος Λουκάς): Σκανδαλάκης, Ποζίδης, Λυκουρόπουλος, Τσάγαρης, Ποτουρίδης, Π. Κοτόφωλος, Τσουκαλάς, Ρισβάς (65′ Ραζακιάς), Παππάς, Καλλιοτζάκης, Αγιασλάρη.