Ο Παράδεισος Αμαρουσίου «καθάρισε» στο δεύτερο ημίχρονο τον Φοίνικα

Αν και αιφνιδιάστηκε από τον Φοίνικα Περιστερίου, ο Παράδεισος Αμαρουσίου κατάφερε να επιβληθεί με 3-1 του αντιπάλου του, στο γήπεδο των Μελισσίων, για τη 17η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β’ ΕΠΣΑ και να μείνει μόνος στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα, με 24 βαθμούς.

Οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με γκολ που πέτυχε ο Γιώργος Ζαχαράκης στο 18′, αποσυντονίζοντας τους γηπεδούχους που δεν κατάφεραν ν’ απαντήσουν σε όλο το πρώτο ημίχρονο.

Ωστόσο, στην επανάληψη οι Μαρουσιώτες μπήκαν αποφασισμένοι να γυρίσουν το παιχνίδι κι έτσι, στο 59′ ο Τάσος Πέτας πέτυχε το 1-1, για να έρθει ο Δημήτρης Πελεκάνος στο 64′ να κάνει την ανατροπή. Ο ίδιος παίκτης, πέντε λεπτά αργότερα, έβρισκε και πάλι τον δρόμο για τα αντίπαλα δίχτυα, γράφοντας το τελικό 3-1.

Ας σημειωθεί ότι από το 67′ η ομάδα του Φοίνικα αγωνιζόταν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Γιάννη Μυλωνά με απευθείας κόκκινη.