Εντός έδρας ήττα για τον Κένταυρο Βριλησσίων από τον Χαραυγιακό

Ο Χαραυγιακός ήταν αυτός που επέβαλε τον ρυθμό του και τελικώς έφυγε με το «τρίποντο» από το γήπεδο των Βριλησσίων, έχοντας υποτάξει με σκορ 2-1 τον τοπικό Κένταυρο, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Α’ ΕΠΣΑ.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 10ο λεπτό με τον Αναστασόπουλο, αλλά στο 22′ οι γηπεδούχοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσια με τον Μωραΐτη.

Στην επανάληψη οι παίκτες του Χαραυγιακού αναζήτησαν πιεστικά ένα δεύτερο γκολ και το… βρήκαν στο 74′ με τον Ζήση, ενώ ο ίδιος παίκτης στις καθυστερήσεις λίγο έλειψε να βάλει και τρίτο γκολ για την ομάδα του, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι του Θεοδωρίδη.

Μετά τη συγκεκριμένη αγωνιστική η ομάδα των Βορείων Προαστίων έμεινε στην 11η θέση, έχοντας συγκεντρώσει 21 βαθμούς.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Κατοίκος, με βοηθούς τους Δεληθοδωρή και Κορτέση.

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ: Θεοδωρίδης Θ., Κοντογιάννης, Κουτσουβέλης (58’ Θεοδωρίδης Π.), Τούντας, Κολλιός, Αντωνόπουλος, Μωραΐτης (72’ Ματσιμάνης), Έλσι, Δέτσης, Μπότσι, Σκεντέρι (77’ Νικολαΐδης).

ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ: Παπαδόπουλος, Ζαφείρης, Παπαδημητρίου, Κωνσταντόπουλος, Βαζούκης, Τουγιουντζόγλου, Κουντουριώτης (60’ Ζήσης), Φωστέρης (88’ Κωνσταντίνου), Γιαννόπουλος, Αναστασόπουλος (46’ λ. τρ. Μπιρμπιλής), Ράμμος.