Τα κορίτσια του ΓΣΑΠ επικράτησαν του ΚΑΟ Μελισσίων με 63-55

Με νίκη συνέχισαν τα κορίτσια του Γυμναστικού Συλλόγου Αγίας Παρασκευής στον πρωτάθλημα της Α2 μπάσκετ Γυναικών (Νότος), νικώντας τον Καλαθοσφαιρικό Αθλητικό Όμιλο Μελισσίων με σκορ 63-55, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής.

Οι αθλήτριες του ΓΣΑΠ μπήκαν δυνατότερα στο παιχνίδι και κατάφεραν στην πρώτη περίοδο να «χτίσουν» μια διαφορά 7 πόντων, την οποία ωστόσο οι φιλοξενούμενες μείωσαν στο τέλος του δεύτερου δεκαλέπτου στους 3 πόντους. Τα πράγματα… σκούρυναν κι άλλο στο τρίτο δεκάλεπτο, στο τέλος του οποίου η ομάδα του ΚΑΟΜ πήρε κεφάλι στο σκορ με 41-45. Ωστόσο, τα κορίτσια της Αγίας Παρασκευής δεν έχασαν την ψυχραιμία, και βρίσκοντας τις κατάλληλες λύσεις πήραν το ροζ φύλλο αγώνα.

Διαιτητές: Λύρας, Δαβιδέλης
Δεκάλεπτα: 19-12, 35-32, 41-45, 63-55

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος, Στρατάκος): Μακρυνίκα 6, Καμμένου 23(4), Κοντογιαννη 13, Κλείτσα 8(2), Ψωμά 8, Πετυχάκη 2, Αμίτση 3(1), Τριχά, Κούκη.
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ (Μάλαμα): Καραβέλη 12, Τζουγκράκη 14(3), Δούρου 6, Κοιλιαρίδη 9(1), Ζακυνθικού 4, Καπερώνη 4, Καλημέρη 6, Χριστακοπούλου.