Ποδόσφαιρο Σάλας Ανδρών: Και μαθηματικά πρώτος ο ΑΣΕΔ

Ακόμη μια νίκη πρόσθεσε στο ενεργητικό της -τη 17η σε 18 αγώνες- η ανδρική ομάδα Futsal του ΑΣΕ Δούκα, η οποία έφυγε με το «διπλό» και από την έδρα του Πρωτέα, το βράδυ του Σαββάτου 18/02, στα Ιλίσσια.

Οι «μπλε» νίκησαν με σκορ 1-4, φτάνοντας έτσι τους 52 βαθμούς (17 νίκες – 1 ισοπαλία – 2 ρεπό), «κλειδώνοντας» και μαθηματικά την πρώτη θέση της βαθμολογίας όσο αφορά στην κανονική περίοδο, όπως αναφέρεται στην ιστοσελίδα του συλλόγου.

18 0 3 15 38:90 3

Μπορεί οι αθλητές του Γιάννη Μοστριού να βρέθηκαν πίσω στο σκορ από νωρίς (1-0 στο 6′ με τον Μάνο), ωστόσο η αντίδραση ήταν άμεση.

Στο 8′ ο Gomes Medeiros Petterson ισοφάρισε σε 1-1, με δυνατό διαγώνιο σουτ, ενώ στο 12′ και το 13′ οι Σταυρακόπουλος και Douglas Neutzling Ferreira ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 1-3, αποτέλεσμα με το οποίο έληξε το πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη, οι «μπλε» σημείωσαν ακόμη ένα τέρμα με τον Κονδυλάτο στο 24′, ο οποίος κατάφερε να σκοράρει με ασύλληπτο σουτ από τα 20 μέτρα.

ΑΣΕ Δούκα (Γιάννης Μοστριός): Ζυγουράκης, Κονδυλάτος, Neutzling Ferreira Douglas, Σιούτης, Κάρμης, Πομώνης, Κωνσταντίνου, Σταυρακόπουλος, Μικέλης, Αλιφέρης, Βλυσσίδης, Gomes Medeiros Petterson.