Δύο στις δύο ήττες για τις ομάδες του Βορείου Τομέα στην Pre League Γυναικών

Δύο στις δύο ήττες για τις ομάδες του Βορείου Τομέα στην Pre League Γυναικών.

Την ήττα με 3-2 (Τα σετ: 25-19, 25-22, 16-25, 25-27, 13-15) σετ γνώρισε ο ΖΑΟΝ στο Ζηρίνειο από την ΑΕΚ. Η ομάδα των Βορείων Προαστίων ισοφάρισε δύο φορές το προβάδισμα της αντιπάλου του, αλλά στο τάι μπρέικ έχασε στις… λεπτομέρειες. Το συγκρότημα της Κηφισιάς παραμένει στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα, με 28 βαθμούς και την επόμενη αγωνιστική (18/2) θα αντιμετωπίσει στο γήπεδο των Ιλισίων τον Ηλυσιακό.

Ήττα και για την ομάδα του Φ.Ο. Βριλησσίων, εντός έδρας, με 3-0 σετ (Τα σετ: 18-25, 13-25, 17-25) από τον Πανιώνιο, ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να πάρει τη νίκη. Τα Βριλήσσια παραμένουν στην 9η θέση της βαθμολογίας, με 13 βαθμούς και την επόμενη αγωνιστική (17/2) θ’ αντιμετωπίσουν εκτός τον προτελευταίο του βαθμολογικού πίνακα, Γ.Σ. Πετρούπολης.

Η βαθμολογία της Pre League Γυναικών (16η αγωνιστική)