Β’ ΕΣΚΑ Ανδρών: Με τρεις ήττες και μία νίκη ολοκλήρωσαν την κανονική περίοδο οι Βόρειοι

Ολοκληρώθηκε με την 26η αγωνιστική η κανονική περίοδος στους δύο ομίλους της Β’ ΕΣΚΑ Ανδρών, με τις ομάδες του Βορείου Τομέα Αττικής να σημειώνουν τρεις ήττες και μόνο μία ήττα. Ειδικότερα, στους χαμένους της αγωνιστικής ήταν η Κηφισιά, ο ΚΑΟ Κουκουβαούνων και η Ολυμπιάδα Παπάγου, ενώ το ροζ φύλλο αγώνα πήρε ο Φ.Ο. Τούφας.

Τα αποτελέσματα του 1ου ομίλου της Β’ ΕΣΚΑ Ανδρών (26η αγωνιστική)

Παιανία – Πολυνίκης 66-72

Στον 1ο όμιλο, με ήττα ολοκλήρωσε την κανονική περίοδο ο Γ.Σ. Κηφισιάς, ο οποίος έχασε στο Ζηρίνειο από την Αναγέννηση με σκορ 60-51 (δεκάλεπτα: 26-16, 34-25, 45-41, 51-60), παρόλο που είχε τον έλεγχο στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα. Η ομάδα των Βορείων Προαστίων τερμάτισε στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα, με 45 βαθμούς και συμμετέχει στα playo off ανόδου, όπου θα αντιμετωπίσει την ΑΕΚ Περιστερίου (0-2). Πρώτος αγώνας την Πέμπτη 3/5 στο κλειστό της Ανθούπουλης.

Ήττα από την πρωτοπόρο ΦΕΑ γνώρισε ο ΚΑΟ Κουκουβαούνων στο κλειστό της Ν. Φιλαδέλφειας, με σκορ 83-67 (δεκάλεπτα: 20-11, 43-25, 64-48, 83-67) και τερμάτισε στην 8η θέση της βαθμολογίας, με 36 βαθμούς.

Τέλος, ο Φ.Ο. Τούφας έκλεισε την κανονική περίοδο με μεγάλη εκτός έδρας νίκη στο κλειστό του 6ου Ενιαίου Λυκείου Αιγάλεω επί του Θεμιστοκλή, με 60-59 (δεκάλεπτα: 15-20, 32-31, 41-45, 59-60) σε έναν αγώνα με πολλές διακυμάνσεις στο σκορ. Η ομάδα του Χαλανδρίου τερμάτισε στην 11η θέση του βαθμολογικού πίνακα, με 33 βαθμούς.

Η βαθμολογία του 1ου ομίλου της Β’ ΕΣΚΑ Ανδρών (26η αγωνιστική)