Pre Leauge: Αρνητική η 2η αγωνιστική για τις ομάδες του Βορείου Τομέα

Ηττήθηκε στη Θεσσαλονίκη ο ΖΑΟΝ Κηφισιάς από τον ΠΑΟΚ, τον οποίο ωστόσο δυσκόλεψε για δύο σετ (25-20, 25-22, 25-13), χωρίς ωστόσο να αλλάξει την τροπή του αγώνα, που έληξε με 3-0 σετ υπέρ των παικτριών του Βορρά.

Για την ομάδα του Κώστα Λιώση αυτό ήταν το δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι που έδωσε στη Θεσσαλονίκη, μετά την πρεμιέρα με τη ΧΑΝΘ, την οποία νίκησε με 3-0. Με εξαίρεση τη Νάσια Φακοπουλίδου που είχε 13 πόντους, καμία άλλη αθλήτρια του ΖΑΟΝ δεν είχε διψήφιο αριθμό πόντων.

Τη δεύτερη ήττα του, σε ισάριθμες αγωνιστικές γνώρισε ο Γ.Σ. Κηφισιάς «Ηρακλής», που έχασε με 3-0 σετ (25-17, 25-12, 25-11) στο Χαλιοπούλειο, από τον Α.Ο. Λαμίας. Η γηπεδούχος ομάδα ήταν σαφώς ανώτερη από τα κορίτσια των Βορείων Προαστίων και έφθασαν δίκαια στην τελική επικράτηση.

Στο κλειστό του Χολαργού, ο Παναθηναϊκός κατάφερε να επιβληθεί του Φ.Ο. Βριλησσίων με 3-0 σετ (25-18, 25-20, 25-14). Οι αθλήτριες των Βορείων Προαστίων προσπάθησαν να «χτυπήσουν» το δεύτερο σετ, προηγήθηκαν με 17-20, αλλά τελικώς το σερί 8-0 των «πρασίνων» τους… έσβησαν τις ελπίδες.

Η βαθμολογία της Pre League (2η αγωνιστική)