Νίκη – αφιέρωση στον Χρ. Σκαμάκη του ΚΑΟ Λυκόβρυσης επί του Κυψελιακού

Η ανδρική ομάδα του ΚΑΟΛ πήρε τη νίκη απέναντι στον Κυψελιακό  με σκορ 70-58 για την τέταρτη αγωνιστική του πρωταθλήματος Γ’ ΕΣΚΑ Ανδρών. Το παιχνίδι ξεκίνησε με ενός λεπτού σιγή για τον εκλιπόντα πρώην δήμαρχο Λυκόβρυσης Χρήστο Σκαμάκη, στη μνήμη του οποίου η ομάδα των Βορείων Προαστίων αφιέρωσε τη νίκη της.

Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν γρήγορο με αρκετά καλή άμυνα, βιαστικές επιλογές στην επίθεση και λάθη που είχαν ως αποτέλεσμα να χάνεται γρήγορα το οποιοδήποτε προβάδισμα έπαιρναν οι Λυκοβρυσιώτες στο σκορ. Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε 21-18 και το δεύτερο 16-18, με αποτέλεσμα το σκορ του ημιχρόνου να γίνει 37-36.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του ΚΑΟΛ ανέβασε την απόδοσή της και με σκορ τρίτου δεκαλέπτου 16-03 δημιούργησε μια διαφορά που κράτησε μέχρι το τέλος. Οι καλές επιθετικές επιλογές, η πίεση και η καλή άμυνα συνεχίστηκαν και στο τέταρτο δεκάλεπτο, που έληξε με επιμέρους σκορ 17-19.