Σκληρή αναμέτρηση και νίκη του ΚΑΟ Λυκόβρυσης επί της Τούφας Χαλανδρίου

Άλλη μια νίκη, η πέμπτη σε έξι αγώνες, για την ανδρική ομάδα του ΚΑΟ Λυκόβρυσης και έτσι συνεχίζει να είναι πρώτη στη βαθμολογία του 2ου ομίλου της Γ’ ΕΣΚΑ.

Απέναντι στην πολύ καλή ομάδα του Φ.Ο. Τούφας Χαλανδρίου, έπαιξε πολύ καλό μπάσκετ, με διάρκεια και με συνεχή συγκέντρωση, που δεν την έχασε ακόμα και όταν απόλεσε τη διαφορά που είχε στο σκορ. Όλοι οι παίκτες που χρησιμοποιήθηκαν έπαιξαν καλά.

Το πρώτο δεκάλεπτο ο ΚΑΟΛ ξεκίνησε πολύ δυνατά και έκανε επιμέρους σκορ 19-10. Η καλή απόδοση συνεχίστηκε και στο δεύτερο δεκάλεπτο, με το ημίχρονο να λήγει με διαφορά οκτώ πόντων 34-26. Στο τρίτο δεκάλεπτο η Τούφα πίεσε, μείωσε σε 47-43 και στο τέταρτο κατάφερε να ισοφαρίσει το σκορ. Οι παίκτες του ΚΑΟΛ αντέδρασαν και έτσι ο αγώνας έληξε με 64-58 και την ομάδα της Λυκόβρυσης να παίρνει το ροζ φύλλο.