Α2 Γυναικών: Ήττα του ΓΣΑΠ από τον Κρόνο Αγ. Δημητρίου, νίκη του ΚΑΟΜ επί του Πελασγού

Μοιρασμένα τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής στην Α2 μπάσκετ Γυναικών (Νότος) για τις δύο ομάδες των Βορείων που λαμβάνουν μέρος σε αυτό. Ο Γυμναστικός Σύλλογος Αγίας Παρασκευής έχασε το ντέρμπι κορυφής, ενώ τα Μελίσσια πέρασαν με ευκολία το εμπόδιο του Πελασγού.

• Ο.Α. Χανίων – Παναθηναϊκός  5/12

Η Αγία Παρασκευή έχασε εντός έδρας από τον Κρόνο Αγ. Δημητρίου στο ντέρμπι κορυφής, στην παράταση, με σκορ 62-58, με τον οποίο και πλέον «συγκατοικεί» στη δεύτερη θέση, με 7 βαθμούς. Οι δύο ομάδες εναλλάσσονταν διαρκώς στο σκορ, αλλά οι φιλοξενούμενες αποδείχθηκαν καλύτερες στις… λεπτομέρειες.

Δεκάλεπτα: 21-19, 33-33, 41-44, 55-55, 58-62 (παρ.)

Αγ. Παρασκευή (Αναγνωστόπουλος, Στρατάλος): Κλείτσα 13 (1), Γκάνια, Γρίσπου 18 (2), Τσέρου 8 (2), Ακρίβου, Πετυχάκη 4, κΚούκη 5, Ανωγιαννάκη 10.
Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Νανάκος, Νικολαϊδου): Μποσγανά 2, Βλανή 8 (2), Κίτσιου 2, Βιντσιλαίου 14, Τσιχλάκη, Πανταζή, Γκέργκι 7 (1), Γρηγοροπούλου 2, Γασπαράτου 7, Τζανέτου 7, Αναστασοπούλου 13.

Άνετη νίκη για τα Μελίσσια απέναντι στον ουραγό Πελασγό, τον οποίο και νίκησε εντός έδρας με σκορ 47-28, αποτέλεσμα που ανεβάζει την ομάδα των Βορείων Προαστίων στην πέμπτη θέση, έχοντας συνολικά 6 βαθμούς.

Δεκάλεπτα: 15-6, 32-12, 43-15, 47-28

Μελίσσια (Μάλαμα, Μωραΐτης): Ναυροζίδου 15 (1), Πατέρα 6 (1), Δούρου 4, Κοιλιαρίδη 7 (1), Βιντσιλαίου 1, Ζακυνθινού 2, Γιαννακοπούλου, Κανέλλου 6, Τσέτα 4, Σταμούλη 2.
Πελασγός (Τσατσούλης, Μανιάτη): Μανιατά 1, Χρανιώτη 3 (1), Τσουκαλά 4, Θάνου, Αγγελοπούλου, Λύκου 4, Ντάρλα 1, Τσιντώνη, Σεφέρου, Δουκούρη 8 (2), Μιχολιά, Καντέλη 7.

Η βαθμολογία της Α2 μπάσκετ Γυναικών (4η αγωνιστική)