Πέμπτη 17 Ιανουαρίου 2019

Α2 Γυναικών: Ήττα του ΓΣΑΠ από τον Κρόνο Αγ. Δημητρίου, νίκη του ΚΑΟΜ επί του Πελασγού

0
138 Προβολές

Μοιρασμένα τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής στην Α2 μπάσκετ Γυναικών (Νότος) για τις δύο ομάδες των Βορείων που λαμβάνουν μέρος σε αυτό. Ο Γυμναστικός Σύλλογος Αγίας Παρασκευής έχασε το ντέρμπι κορυφής, ενώ τα Μελίσσια πέρασαν με ευκολία το εμπόδιο του Πελασγού.

• Ο.Α. Χανίων – Παναθηναϊκός  5/12

Η Αγία Παρασκευή έχασε εντός έδρας από τον Κρόνο Αγ. Δημητρίου στο ντέρμπι κορυφής, στην παράταση, με σκορ 62-58, με τον οποίο και πλέον «συγκατοικεί» στη δεύτερη θέση, με 7 βαθμούς. Οι δύο ομάδες εναλλάσσονταν διαρκώς στο σκορ, αλλά οι φιλοξενούμενες αποδείχθηκαν καλύτερες στις… λεπτομέρειες.

Δεκάλεπτα: 21-19, 33-33, 41-44, 55-55, 58-62 (παρ.)

Αγ. Παρασκευή (Αναγνωστόπουλος, Στρατάλος): Κλείτσα 13 (1), Γκάνια, Γρίσπου 18 (2), Τσέρου 8 (2), Ακρίβου, Πετυχάκη 4, κΚούκη 5, Ανωγιαννάκη 10.
Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Νανάκος, Νικολαϊδου): Μποσγανά 2, Βλανή 8 (2), Κίτσιου 2, Βιντσιλαίου 14, Τσιχλάκη, Πανταζή, Γκέργκι 7 (1), Γρηγοροπούλου 2, Γασπαράτου 7, Τζανέτου 7, Αναστασοπούλου 13.

Άνετη νίκη για τα Μελίσσια απέναντι στον ουραγό Πελασγό, τον οποίο και νίκησε εντός έδρας με σκορ 47-28, αποτέλεσμα που ανεβάζει την ομάδα των Βορείων Προαστίων στην πέμπτη θέση, έχοντας συνολικά 6 βαθμούς.

Δεκάλεπτα: 15-6, 32-12, 43-15, 47-28

Μελίσσια (Μάλαμα, Μωραΐτης): Ναυροζίδου 15 (1), Πατέρα 6 (1), Δούρου 4, Κοιλιαρίδη 7 (1), Βιντσιλαίου 1, Ζακυνθινού 2, Γιαννακοπούλου, Κανέλλου 6, Τσέτα 4, Σταμούλη 2.
Πελασγός (Τσατσούλης, Μανιάτη): Μανιατά 1, Χρανιώτη 3 (1), Τσουκαλά 4, Θάνου, Αγγελοπούλου, Λύκου 4, Ντάρλα 1, Τσιντώνη, Σεφέρου, Δουκούρη 8 (2), Μιχολιά, Καντέλη 7.

Η βαθμολογία της Α2 μπάσκετ Γυναικών (4η αγωνιστική)