Νικηφόρα ξεκίνησε το 2019 η ομάδα ανδρών του ΚΑΟ Λυκόβρυσης

Επιστροφή από τις διακοπές με νίκη για την ομάδα των ανδρών του ΚΑΟ Λυκόβρυσης, καθώς επικράτησαν με σκορ 63-53 απέναντι στον Α.Ο. Αμπελόκηποι.

Μια νίκη που ήρθε δύσκολα, καθώς οι παίκτες του ΚΑΟΛ χρειάστηκε να ανεβάσουν πολύ την απόδοσή τους σε άμυνα και επίθεση στο τελευταίο δεκάλεπτο για να την πετύχουν και να παραμείνουν στην κορυφή του ομίλου.

Η διαφορά των πέντε πόντων του πρώτου ημιχρόνου εξανεμίστηκε στο τρίτο δεκάλεπτο με αποτέλεσμα το τέταρτο δεκάλεπτο να ξεκινήσει με σκορ 37 – 43 υπέρ της φιλοξενούμενης ομάδας των Αμπελοκήπων.

Οι παίκτες του ΚΑΟΛ μπήκαν στο τέταρτο δεκάλεπτο συγκεντρωμένοι και έχοντας υπομονή και υψηλή απόδοση κατάφεραν να ανατρέψουν τη διαφορά και να φτάσουν στο τελικό 63-53.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα: 13-07, 13-14, 11-22, 26-10.