Άνετη νίκη για τη γυναικεία ομάδα του Α.Σ. Παπάγου

Τη Δευτέρα 14 Ιανουαρίου 2019, για τη 13η αγωνιστική της α΄ φάσης του 1ου ομίλου της Β΄ Εθνικής γυναικών, ο Α.Σ. Παπάγου υποδέχτηκε τον ΑΣΠ Ίωνες.

Η γηπεδούχος ομάδα επικράτησε με 3-0 (25-20, 25-16, 25-12) σετ. O A.Σ. Παπάγου αγωνίστηκε με τη δέουσα σοβαρότητα και έπαιξε όσο χρειάστηκε για να πάρει μια άνετη νίκη. Στα αξιοσημείωτα του αγώνα είναι η επιστροφή στην αγωνιστική δράση της Νάντιας Μωραϊτίδη με τα χρώματα του Α.Σ. Παπάγου, μετά το σοβαρό τραυματισμό που είχε κατά την περυσινή αγωνιστική περίοδο με την περυσινή της ομάδα.

Την επόμενη αγωνιστική ο Α.Σ. Παπάγου αγωνίζεται εκτός έδρας με τον Α.Σ. Νίκη Αμαρουσίου στις 21:00 στο κλειστό γυμναστήριο Κοκκινιάς Αμαρουσίου.

Α.Σ. Παπάγου (Πούμπουρας): 7. Μανώλαινα, 12. Βλάγκα, 11. Μπαρουξή, 18. Ζούρου, 19. Παπαγιαννοπούλου, 4. Καραμαούνα, 14. Γούλα (λ)(5. Μεσαρεζίδη, 15. Γεωργαντά, 6. Καρατζοπούλου (αρχηγός), 13. Εμμανουήλ (λ), 17. Μπουντούρογλου,10. Μολυβιάτη, 20. Μωραϊτίδη)

ΑΣΠ Ίωνες (Αρματάς): 16. Σιμιτζή (αρχηγός), 7. Μάνη, 17. Σαραντοπούλου, 2. Λύκου, 9. Ασλανίδη,14. Χρισγιάνα,18. Νυδριώτη (λ)(Χαβιάρα (λ)/(6. Παπάζογλου, 13. Κουκούτση, 3. Ματσογιάννη, 19. Βέλλα )