Εκτός έδρας νίκη με μέτρια εμφάνιση για τη γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Α.Σ. Παπάγου

Τη Δευτέρα 4 Φεβρουαρίου 2019 για τη 16η αγωνιστική της α΄ φάσης του 1ου ομίλου της Β΄ Εθνικής γυναικών, ο Α.Σ. Παπάγου αγωνίστηκε εκτός έδρας με τον Γ.Σ. Χαλανδρίου. Η φιλοξενούμενη ομάδα νίκησε με 0-3 (23-25, 20-25, 15-25) σετ.

Παρά τη βαθμολογική και ποιοτική διαφορά των δύο ομάδων, οι αθλήτριες του Α.Σ. Παπάγου δεν αντιμετώπισαν τον αγώνα με τη δέουσα σοβαρότητα στα δύο πρώτα σετ και επέτρεψαν στη μαχητική, αλλά αδύναμη, όπως τη χαρακτηρίζει η διοίκηση του συλλόγου του Παπάγου, ομάδα του Γ.Σ. Χαλανδρίου να βρίσκεται κοντά στο σκορ. Μόνο στο τρίτο σετ, η φιλοξενούμενη ομάδα αποφάσισε να ανεβάσει στροφές και να επικρατήσει σχετικά εύκολα.

Την επόμενη αγωνιστική ο Α.Σ. Παπάγου αγωνίζεται εντός έδρας με τον ΣΦΑΜ «Ο Φοίβος» σε αγώνα που είναι προγραμματισμένος να διεξαχθεί στις 21:30, στο κλειστό του ΕΑΚ Παπάγου.

Γ.Σ. Χαλανδρίου (Κανελλοπούλου): 10. Κατοίκου, 5. Αθανασίου, 15. Τσαρακλή (αρχηγός), 19. Μπιτσάνη, 7. Βασιλείου, 8. Συμεωνίδη, 17. Βρανιστάϊ (λ), 12. Μέγγου (λ), 16. Μουλά, 3. Πορικού, 14. Tζινιέρη, 13. Ντα Κόστα, 2. Μωραΐτη.

Α.Σ. Παπάγου (Πούμπουρας): 7. Μανώλαινα, 19. Παπαγιαννοπούλου, 6. Καρατζοπούλου (αρχηγός), 4. Καραμαούνα, 1. Οκονγκμποούα, 18. Ζούρου, 14.Γούλα (λ) (11. Μπαρουξή, 12. Βλάγκα 5. Μεσαρερτζίδη, 15. Γεωργαντά, 16. Λινοξυλάκη)/(13. Εμμανουήλ (λ), 10. Μολυβιάτη).