Τετάρτη 13 Νοεμβρίου 2019

Α’ ΕΠΣΑ: Ποιους αντιπάλους θα αντιμετωπίσουν την πρώτη αγωνιστική οι 10 ομάδες του Βορείου Τομέα Αθηνών

0
234 Προβολές

Με 10 ομάδες συμμετέχει ο Βόρειος Τομέας Αθηνών στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΠΣΑ. Από αυτές οι 6 (Χολαργός, Αγία Παρασκευή, Ηράκλειο, Νέα Ιωνία, Κένταυρος Βριλησσίων και Μελίσσια) θα αγωνιστούν στον 1ο όμιλο και οι υπόλοιπες 4 (Πανερυθραϊκός, Απόλλων Χαλανδρίου, Παπάγος και Λυκόβρυση) στον 2ο όμιλο.

Συνολικά στους δύο ομίλους συμμετέχουν 32 ομάδες.

Οι ομάδες του 1ου ομίλου της Α’ ΕΠΣΑ

  1. Χαραυγιακός
  2. Πετράλωνα
  3. Χολαργός
  4. Αγία Παρασκευή
  5. Αθηναϊκός
  6. Ολυμπιακός Λιοσιων
  7. Γ.Σ. Αργυρουπολης
  8. Α.Ε. Ηράκλειο
  9. Νέα Ιωνία
  10. Ιάσονας
  11. Ήφαιστος Περιστερίου
  12. Άρης Πετρούπολης
  13. Θρίαμβος Χαϊδαρίου
  14. Α.Ο. Περιστερίου
  15. Κένταυρος Βριλησσίων
  16. Α.Ο. Μελισσίων

Οι ομάδες του 2ου ομίλου της Α’ ΕΠΣΑ

  1. Ηλιούπολη
  2. Διάνα Ηλιούπολης
  3. Παλαιό Φάληρο
  4. Χαϊδάρι
  5. Πανερυθραϊκός
  6. Φωστήρας Ηλιούπολης
  7. Σούρμενα
  8. Απόλλων Χαλανδρίου
  9. ΠΑΟ Ρουφ
  10. Τράχωνες
  11. Θύελλα Αγίου Δημητρίου
  12. Άγιαξ Ταύρου
  13. Παπάγος
  14. Καματερό
  15. Λυκόβρυση
  16. Κηπούπολη

Οι πρώτες αναμετρήσεις

Η πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος στον 1ο όμιλο «κρύβει» ένα τοπικό ντέρμπι, αυτό μεταξύ της Νέας Ιωνίας με τον Κένταυρο Βριλησσίων.

Από εκεί και πέρα, ο Χολαργός θα αγωνιστεί εκτός με τον Ήφαιστο Περιστερίου, η Αγία Παρασκευή θα υποδεχθεί τον Ιάσονα, τα Μελίσσια θα φιλοξενήσουν την Αργυρούπολη, ενώ το Ηράκλειο θα βρεθεί στο γήπεδο των Πετραλώνων.

Τα παιχνίδια της 1ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Α’ ΕΠΣΑ

ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ – ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΠΕΡ/ΡΙΟΥ – ΧΟΛΑΡΓΟΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Ν. ΛΙΟΣΙΩΝ – ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ – ΙΑΣΩΝ

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – Α.Ο. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΜΕΛΙΣΣΙΑ – Γ.Σ. ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ – Α.Ε. ΗΡΑΚΛΕΙΟ

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ – ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ

Στην πρώτη αγωνιστική στον 2ο όμιλο ο Πανερυθραϊκός θα φιλοξενήσει τον Φωστήρα Ηλιούπολης, ο Παπάγος θα υποδεχθεί τη Θύελλα Αγ. Δημητρίου, ο Απόλλων Χαλανδρίου θα αγωνιστεί εκτός με τη Διάνα Ηλιούπολης, όπως και η Λυκόβρυση, που θα βρεθεί απέναντι στην Κηπούπολη.

Τα παιχνίδια της 1ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Α’ ΕΠΣΑ

ΑΓΙΑΞ ΤΑΥΡΟΥ – ΚΑΜΑΤΕΡΟ

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΠΑΠΑΓΟΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

ΤΡΑΧΩΝΕΣ – ΠΑΛ. ΦΑΛΗΡΟ

ΔΙΑΝΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

ΧΑΪΔΑΡΙ – ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ – ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ

ΣΟΥΡΜΕΝΑ – ΡΟΥΦ

Αφήστε ένα σχόλιο

Scroll Up