Νίκη επί του Χολαργού και πρωτιά για τους Νέους του Αετού Πεύκης

Πολύ πιο εύκολα απ΄ ό,τι αναμενόταν η ομάδα Νέων του Αετού Πεύκης νίκησε εντός έδρας την ισόβαθμή της ομάδα του Χολαργού με 2-0 και εγκαταστάθηκε για τα καλά στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας.

Παρά το γεγονός ότι και στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα έπαιξε μπάλα και δημιούργησε ευκαιρίες, αρκούσε ένα γερό δεκάλεπτο με την έναρξη του δευτέρου για να σημειώσει τα 2 γκολ με Μπούντρα και Ρασίντ και να πάρει τη νίκη σ΄ ένα ματς στο οποίο δεν κινδύνεψε ούτε σε μια φάση.

Στα χαρακτηριστικά του αγώνα οι συμπαγείς άμυνες και των δύο ομάδων (τα 2 γκολ μπήκαν από ατομικά λάθη της άμυνας των φιλοξενουμένων, αλλά και άψογη αξιοποίησή τους από τους δύο επιθετικούς του Αετού), αλλά και η χαλάρωση της ομάδας μετά την επίτευξη των γκολ, απόρροια βεβαίως και των πολλών αλλαγών που πραγματοποιήθηκαν.

Μετά και αυτό το αποτέλεσμα, οι παίκτες του Αετού πηγαίνουν με ανεβασμένη τη ψυχολογία την άλλη βδομάδα στο ντέρμπι με τον Ατρόμητο στο Χαλάνδρι.

Εν τω μεταξύ, τα Τζούνιορ του Συλλόγου έμειναν στο 0-0 με τον Κένταυρο, μέσα στα Βριλήσσια.