Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου 2019

Πρωτιές για τον ΑΣΕ Δούκα στις Αθλητικές Συναντήσεις Ιδιωτικών Σχολείων

0
1232 Προβολές

«Βροντερό παρών», με πολλές πρωτιές και διακρίσεις, έδωσαν οι συνολικά 95 μαθητές – αθλητές Στίβου των Εκπαιδευτηρίων Δούκα στις Αθλητικές Συναντήσεις Ιδιωτικών Σχολείων (ΑΣΙΣ) οι οποίες πραγματοποιήθηκαν το περασμένο Σαββατοκύριακο.

Πιο συγκεκριμένα, οι αγώνες διεξήχθησαν το Σάββατο 28/5 στο στάδιο της Φιλοθέης για τις τάξεις Γ΄ – Δ΄ Δημοτικού και την Κυριακή 29/5 στις εγκαταστάσεις του «Κωστέα – Γείτονα», για τις τάξεις Ε΄ – Στ΄, με τη συμμετοχή 800 και πλέον παιδιών.

Στο διήμερο αυτό, οι μαθητές των Εκπαιδευτηρίων Δούκα πανηγύρισαν συνολικά 27 μετάλλια εκ των οποίων τα 12 κατακτήθηκαν από μαθητές που παράλληλα είναι αθλητές των Ακαδημιών του ΑΣΕΔ.

Ακολουθούν αναλυτικά οι διακρίσεις των μαθητών – αθλητών του Συλλόγου, όπως αναγράφονται στην ιστοσελίδα του:

  • 1ος στα 600 μέτρα Αγοριών Δ Δημοτικού Ζερβός Δημήτρης (ΑΣΕΔ)
  • 1η στα 50 μέτρα Κοριτσιών Δ Δημοτικού Αργυροπούλου Ηλέκτρα (ΑΣΕΔ)
  • 1ος στα 50 μέτρα Αγοριών Γ Δημοτικού Αθανασούλας Μιχαήλ
  • 1η στο Άλμα άνευ φοράς Δ Δημοτικού Καραγεωργοπούλου Μάγια
  • 1η στο Άλμα εις μήκος Δ Δημοτικού Κοριτσιών Βαγενά Νίκη (ΑΣΕΔ)
  • 1η  στο Άλμα εις Ύψος Κοριτσιών Δ Δημοτικού Τζιατζιούλη Αθηνά (ΑΣΕΔ)
  • 1η στα 4×50 μέτρα Αγοριών Γ Δημοτικού (Αθανασούλας Μιχαήλ, Σταματάκος ΣταμάτηςΤσιούμας Φώτης, Δημολένης Χρήστος)
  • 2η στα 4×50 μέτρα Κοριτσιών Δ Δημοτικού (Ζερβός Δημήτρης, Γεωργίου Κων/νοςΠερβανάς Γιώργος, Μούρτζινος Χρήστος) – Ακυρώθηκαν αδικαιολόγητα
  • 2ος στο Άλμα εις Ύψος Αγοριών Δ Δημοτικού Γεωργιάδης Γιώργος (ΑΣΕΔ)
  • 2η στο Άλμα άνευ φοράς Δ Δημοτικού Πατέρα Μαργαρίτα
  • 2η στα 4×50 μέτρα Κοριτσιών Δ Δημοτικού (Αργυροπούλου Ηλέκτρα, Πανούση Υακίνθη, Βαγενά Νίκη, Τζιατζιούλη Αθηνά)
  • 2η στο Άλμα εις Ύψος Αγοριών Γ Δημοτικού Γεωργιοπούλου Σύλβια
  • 3η στα 50 μέτρα Κοριτσιών Γ Δημοτικού Χρυσή Φλωρεντία (ΑΣΕΔ)
  • 3ος στα 50 μέτρα Αγοριών Γ Δημοτικού Σταματάκος Σταμάτης
  • 3ος στα 600 μέτρα Αγοριών Γ Δημοτικού Δημολένης Χρήστος
  • 3η στο Άλμα εις μήκος Γ Δημοτικού Κοριτσιών Πανούση Υακίνθη (ΑΣΕΔ)
  • 3η στο Μπαλάκι Κοριτσιών Δ Δημοτικού Μεντόζα – Μπακούλι Στεφανία
  • 3ος στο Άλμα εις μήκος Δ Δημοτικού Αγοριών Περβανάς Γιώργος (ΑΣΕΔ)
  • 1ος στα 50 μέτρα Αγοριών Ε Δημοτικού Ορφανός Νικόλαος
  • 2η στο Άλμα εις Μήκος ΣΤ Δημοτικού Παγκούτσου Τζίνα (ΑΣΕΔ)
  • 2η στο Μπαλάκι Κοριτσιών ΣΤ Δημοτικού Δάμη Λυδία (ΑΣΕΔ)
  • 2ος στο Μπαλάκι Αγοριών ΣΤ Δημοτικού Χατσατουριάν Φίλιππος (ΑΣΕΔ)
  • 2η στο Μπαλάκι Κοριτσιών Ε Δημοτικού Καραγιάννη Παναγιώτα
  • 2η στα 4×50 μέτρα Κοριτσιών Ε Δημοτικού (Γεωργίου Νικολέτα, Σοφιανού ΕυγενίαΚολυβά Ναταλία, Χρυσή Αγγελική)
  • 3η στα 600 μέτρα Κοριτσιών ΣΤ Δημοτικού Παγκούτσου Ζωή (ΑΣΕΔ)
  • 3ος στο Άλμα εις Ύψος Αγοριών ΣΤ Δημοτικού Κάτσικας Παναγιώτης

Αφήστε ένα σχόλιο

Scroll Up