Α2 μπάσκετ Γυναικών – play off: Δεν κατάφεραν τα Μελίσσια να μπουν στον τελικό ανόδου στην Α1
Φωτογραφία: ΚΑΟ Μελισσίων/FB
Μπάσκετ

Δεν τα κατάφεραν τα Μελίσσια να κάνουν την έκπληξη στον Υμηττό και να διατηρήσουν τις ελπίδες τους για πρόκριση στον τελικό ανόδου στην Α1 Γυναικών, καθώς έχασαν και στον δεύτερο αγώνα των play off της Α2 μπάσκετ Γυναικών από τον Αμύντα, με σκορ 78-64, ολοκληρώνοντας ωστόσο μία πολύ θετική χρονιά.

Η ομάδα των Βορείων Προαστίων πάλεψε το παιχνίδι για περίπου 30 λεπτά, έχοντας τον αντίπαλό του κοντά στο σκορ, αλλά στην τελευταία περίοδο, με ένα επιμέρους 25-16 ο Αμύντας απέδειξε ότι ήταν το μεγάλο φαβορί…

Για τις φιλοξενούμενες πολύτιμες βοήθειες προσέφεραν η Παναγιωτίδη, με 12 πόντους (2 τρίποντα) και η Χιώτη, με 10 πόντους.

Δεκάλεπτα: 16-12, 35-31, 53-48, 78-64

Αμύντας (Δρακάκη, Παπαναστασίου): Κλειτσα 5, Μαργώνη 9, Κοντογιαννη 5, Κρικετου, Σταυριανακη 2, Παπαρδελα 16, Ντανου 26 (5), Μαζαράκη 2, Αθανασούλια 8 (2), Βαρβιτσιώτη 5, Πλυτά, Κωσταρίδη.

Μελίσσια (Καλογερόπουλος): Παναγιωτίδη 12 (2), Βόσσου 8, Ανδρικοπούλου, Πατέρα 9 (1), Κυριακάκη 6, Χιώτη 10, Κυρίδη, Τάρλα 5 (1), Καλογερία 5, Σκουμπακη 7, Παρθενίου.