Super League 2: «Διπλό» στην Πάτρα για την Κηφισιά, που είναι μόνη πρώτη στον όμιλο του Νότου
Φωτογραφία: skai TV / video
Ποδόσφαιρο

Μόνη της «φιγουράρει» η Κηφισιά στον βαθμολογικό πίνακα του ομίλου του Νότου της Super League 2 μετά τη σημερινή (13/10) νίκη της στην Πάτρα επί της Παναχαϊκής, με σκορ 2-1, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Super League 2.

Η ομάδα των Βορείων Προαστίων μπήκε… ζεστά στο παιχνίδι στο Παμπελοποννησιακό στάδιο και στο 10ο λεπτό ο Τετέι με κεφαλιά έκανε το 0-1. Ωστόσο, οι Πατρινοί αντέδρασαν γρήγορα και στο 19ο λεπτό πέτυχαν την ισοπαλία, με κεφαλιά του Τσάκνη. Δύο λεπτά πριν την ολοκλήρωση του ημιχρόνου ο Σιμόν πλάσαρε όμορφα τον Στογιάνοβιτς, βάζοντας και πάλι μπροστά την αθηναϊκή ομάδα.

Στο δεύτερο μέρος η Παναχαϊκή πίεσε για την ισοφάριση, η Κηφισιά από την πλευρά της προσπάθησε να εκμεταλλευτεί τα κενά στην πατραϊκή άμυνα, αλλά τελικώς το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.

Παναχαϊκή (Τάτσης): Στογιάνοβιτς, Πανάγου (63′ Ζέκοφ), Λυμπεράκης, Σμαλής, Μπαξεβάνος (63′ Τραορέ), Καραγιάννης (75′ Μασούρας), Κοζορώνης, Ντε Τόμας, Νίλι (75′ Ρόβας), Τσάκνης, Πολέττο (75′ Ελευθεριάδης).

Κηφισιά (Λέτο): Νικοπολίδης, Σιμόν, Σιλά, Μποτία (67′ Σπίνος), Τετέι (72′ Πομπό), Παντελίδης (46′ Κυριόπουλος), Εμπό (67′ Σολόα), Σωτηράκος, Ντίας, Μάναλης (90+1′ Μιούλερ), Μαζουλουξής.