Η Αλσούπολη νίκησε τον Νεοπεντελικό στο γήπεδο των Μελισσίων

Πολύτιμο «τρίποντο» πήρε η Αλσούπολη στο γήπεδο των Μελισσίων απέναντι στον Νεοπεντελικό, τον οποίο κέρδισε με σκορ 2-3, με τρία γκολ του Φίλ. Θωμάκου, για τη 10η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β’ ΕΠΣΑ.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 28′, για να διπλασιάσουν τα τέρματά τους στο 35′, που ήταν και το τελευταίο γκολ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέβασαν ρυθμούς και στο 68′ μείωσαν σε 1-2 με τον Παν. Μαρουλίδη. Ωστόσο, τρία λεπτά αργότερα ο Φίλ. Θωμάκος έστειλε για τρίτη φορά την μπάλα στα δίχτυα του Γ. Καραλή, γράφοντας το 1-3. Ο Νεοπεντελικός το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο 87′ με τον Στ. Τσώνη σε 2-3.

Μετά τη συγκεκριμένη αγωνιστική, η ομάδα της Αλσούπολης ανέβηκε στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα, με 12 βαθμούς, «συγκατοικώντας» με τον Α.Ο. Ν. Αργυρούπολης, ενώ ο Νεοπεντελικός υποχώρησε στην προτελευταία θέση με μόλις 7 βαθμούς.