Εντός έδρας ήττα για την Πεύκη στο Κύπελλο ΕΣΚΑ

Την ήττα εντός έδρας με σκορ 61-73 γνώρισε η Πεύκη από τον Τρίτωνα για τη 2η αγωνιστικής της Ε’ φάσης του Κυπέλλου ΕΣΚΑ Ανδρών.

Οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν από το πρώτο δεκάλεπτο μπροστά στο σκορ, με τους γηπεδούχους να δείχνουν ισχυρά σημάδια αντίσταση μέχρι το τέλος του πρώτο ημιχρόνου. Στη συνέχεια οι παίκτες του Τρίτωνα πήραν τον απόλυτο έλεγχο κι έφθασαν εύκολα στη νίκη.
Δεκάλεπτα: 18-21, 35-36, 48-57, 61-73.

ΠΕΥΚΗ (Κοντομηνάς, Αργυρόπουλος): Πατωνίδης 2, Κυριαζόπουλος 6 (2), Τσάκος 2, Κεχρής, Μελάς 20 (1), Τσαμπής, Τάγαρης 10, Πολύζος 2, Σημαιόπουλος 5, Κουκάκης 14 (1), Iβκοβιτς, Χασάπης.

ΤΡΙΤΩΝ (Μιχελάκος, Ανδρεδάκης): Κουτούλας 15 (1), Πετρόπουλος 8, Ντιμπ, Γεωργίου 6, Ανδρεόπουλος 16 (1), Κοντίνος 2, Βερτούδος 4, Κουκουνιάς 2, Γρύλλης 5 (1), Καλαντζής 8 (1), Θυμνιός 7.