Νίκη οι Κορασίδες και οι Νεάνιδες ήττα οι Γυναίκες και οι Κορασίδες 2 της «Αθηνάς»

Σε ήττα από τον τον ΣΦΑ Μελισσίων «Ο Φοίβος» με 1-3 σετ υποχρεώθηκαν οι γυναίκες της «Αθηνάς Μαγκουφάνας 2004» στην τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β΄ Εθνικής κατηγορίας στο βόλεϊ. Σε αγώνα που, όπως αναφέρεται στην ιστοσελίδα του συλλόγου, ενώ τα κορίτσια πήραν εύκολα (25-17) το πρώτο σετ, έχασαν τα τρία επόμενα (17-25, 17-25, 12-25) και τον αγώνα.

ΑΘΗΝΑ ΜΑΓΚΟΥΦΑΝΑΣ 2004 (Σούμπασης): Ε. Ξουρή, Μ. Ανδρονίδη, Φ. Βασιλείου, Ι. Βασιλοπούλου, Υ. Πανταζοπούλου, Μ. Σταματίου, Ο. Κυριαζή, Γ. Καϊμενοπούλου, Ν. Δημητροπούλου, Α. Κόμνου, Β. Κουσούλη, Θ. Γιαννιτσοπούλου, Χ. Βασιλάκη, Μ. Φλωράκη.

Αντιθέτως, την τέταρτη συνεχόμενη νίκη στους τέσσερις πρώτους αγώνες, που της διατηρεί στην κορυφή του πίνακα, πραγματοποίησαν οι Νεάνιδες. Νίκησαν 1-3 σετ τον Α.Σ. Παπάγου, αφού προηγήθηκαν 21-25 στο πρώτο σετ, έχασαν  το δεύτερο 25-18, κέρδισαν όμως τα δύο επόμενα (18-25, 16-25), χωρίς να ανησυχήσουν για το αποτέλεσμα του αγώνα.

ΑΘΗΝΑ ΜΑΓΚΟΥΦΑΝΑΣ 2004 (Σούμπασης): Α. Βαρατάση, Χ. Βασιλάκη, Θ. Γιαννιτσοπούλου, Ν. Μαντζάκου, Ρ. Γερμακοπούλου, Α. Κατσερέλη, Ε. Λάζαρη, Α. Μαντζαβίνου, Μ. Γκόγκου, Ο. Μπουταλά, Α.Ρέτσα, Α. Μπουρανή, Ι. Ματαθία.

Πρώτη νίκη μετά από τρία ατυχή αποτελέσματα σημείωσαν και οι Κορασίδες, αφού νίκησαν εύκολα εκτός έδρας το Γ.Σ. Απόλλωνα με 0-3 σετ (19-25, 21-25,23-25).

ΑΘΗΝΑ ΜΑΓΚΟΥΦΑΝΑΣ 2004 (Νάκη): Α. Τζιμέα, Ι. Ματαθία, Φ. Λαμπροπούλου, Α. Κατσερέλη, Δ. Τσαπρούνη, Μ. Ματθαιακάκη, Α. Χρυσανθακοπούλου, Χ. Τασούλη, Α. Δόξα, Α. Κορρέ, Λ. Μαράτου.

Τέλος, χωρίς νίκη και στον τρίτο τους αγώνα παρέμειναν οι Κορασίδες 2 της «Αθηνάς», γνωρίζοντας την ήττα από την ΑΕΚ στην Πεύκη με σκορ 1-3 σετ (10-25, 25-15, 21-25, 11-25).

ΑΘΗΝΑ ΜΑΓΚΟΥΦΑΝΑΣ 2004 (Σούμπασης): Ρ. Γερμακοπούλου, Ο. Σπυροπούλου, Μ. Τουστζόγλου, Μ. Μιχαλοπούλου, Μ. Λαζαρίδου, Α. Ρέτσα, Α. Μπουρανή, Α. Γεωργίου, Ο. Μπουταλά, Ν. Ρούσκα, Ε. Ζαραχωβίτη, Ε. Παπαγεωργίου, Ε. Μαγκλάρα.