Νίκη του ΚΑΟ Μελισσίων επί του ΑΟΚ Χαλανδρίου με σκορ 60-54

Το πάλεψε ο ΑΟΚ Χαλανδρίου στη 17η αγωνιστική της Α’ ΕΣΚΑ Ανδρών απέναντι στον πρωτοπόρο ΚΑΟ Μελισσίων, αλλά δεν κατάφερε ν’ αποφύγει την ήττα με σκορ 60-54.

Μέχρι το ημίχρονο οι δύο ομάδες πήγαιναν κοντά στο σκορ, αλλά στην τρίτη περίοδο οι γηπεδούχοι… άνοιξαν ταχύτητα κι έφυγαν με 11 πόντους μπροστά. Ωστόσο, στο τελευταίο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι πήραν και πάλι πρωτοβουλίες, «ψαλίδισαν» τη διαφορά, αλλά δεν κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή.

Η ομάδα του Χαλανδρίου παραμένει στην 11η  θέση του βαθμολογικού πίνακα, με 22 βαθμούς, μαζί με το Κουκάκι και την επόμενη αγωνιστική (20/2) θα υποδεχθεί στο «Ν. Πέρκιζας» το Σπόρτιγκ, ενώ το συγκρότημα των ΣταϊκόπουλουΨυχογιόπουλου θ’ αγωνιστεί απέναντι στην ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας.

Διαιτητές: Ανδρικόπουλος, Σπυρόπουλος, Βελέντζας

Δεκάλεπτα: 12-11, 25-22, 43-32, 60-54.

ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ (Σταϊκόπουλος, Ψυχογιόπουλος): Τσέλιος, Τζωρτζόπουλος 15 (1), Κυπαρίσης 2, Σιλιτζήρης 2, Κοντός 13 (2), Τύρλας 5, Παρασκευόπουλος 13 (2), Δήμος 4, Καλογερόπουλος 2, Πανταζής, Κωτίδης 4.

ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Γιαννάκης, Γιαννακάκης): Βαλληνδράς, Φρίμας, Κονδύλης 2, Λουγιάκης 6, Δημητριάδης 10, Αχής 8 (2), Μορφονιός 11 (1), Αμπελάς 13 (1), Οικονομόπουλος 2, Αθανασιάδης 2.