«Άλωσε» τον Νεοπεντελικό ο Άρης Χολαργού

Νέο εντός έδρας  «στραβοπάτημα» για τον Νεοπεντελικό, αυτή τη φορά απέναντι στον Άρη Χολαργού, από τον οποίο έχασε με 1-3, για τη 13η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β’ ΕΠΣΑ.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με τον Χ. Καραθανάση, με τον ίδιο παίκτη να διπλασιάζει τα τέρματα για τον Άρη στο 75′. Στο σημείο εκείνο οι γηπεδούχοι «αφυπνίστηκαν» και στην ακριβώς επόμενη φάση (76′) μείωσαν σε 1-2 με τον Π. Μαρουλίδη.

Ωστόσο, ο Χ. Καραθανάσης δεν είχε «κλείσει ακόμη βιβλία» και στο 81΄έστελνε για τρίτη φορά την μπάλα στα δίχτυα του Πογιάννη, κάνοντας το τελικό 1-3.

Δεύτερη σερί νίκη πέτυχε ο Άρης Χολαργού, αυτή την φορά απέναντι στον Νεοπεντελικό με το ευρύ 3-1.

Η νέα ήττα στέλνει τον Νεοπεντελικό στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, με 11 βαθμούς, ενώ ανεβάζει τον Άρη Χολαργού στην 6η θέση, με 17 βαθμούς και σε ισοβαθμία με τον Ιάσονα.

Νεοπεντελικός: Πογιάννη, Χειλάς (55′ Σακελλίων), Μπουλούκος, Στάππας, Αντωνόπουλος-Κακαράς, Τριανταφύλλου, Κωτσης (37′ Παρασκευόπουλος), Μωραΐτης (32′ Παναγόπουλος), Μαρουλίδης, Τσώνης, Σαγματόπουλος.

Άρης Χολαργού: Φέτζο, Μιχαηλίδης, Κρίνης, Τσίρος, Καραβοκύρης, Τσίτσος, Καραθανάσης (90′ Κατωγιαννάκης), Μπαλαχτσής (78′ Δημητρούκας), Κρίνης (90′ Παναγόπουλος), Βαρώνος.