Νίκη με ανατροπή για την Κηφισιά επί του Νήαρ Ηστ με σκορ 68-59

Ο Γ.Σ. Κηφισιάς κατέκτησε την 5η θέση στην κατάταξη της Β’ ΕΣΚΑ Ανδρών μετά τη νίκη της επί της Νήαρ Ηστ με σκορ 68-59, κάνοντας τη μεγάλη ανατροπή.

Οι Κηφισιώτες ξεκίνησαν καλύτερα τον αγώνα και στο πρώτο δεκάλεπτο είχαν «βραχεία κεφαλή» στο σκορ (20-17), αλλά στη συνέχεια οι παίκτες της Νήαρ Ηστ πήραν τον έλεγχο στο παρκέ κι έφυγαν μπροστά με 10 πόντους διαφορά στο τέλος τη ημιχρόνου (25-35). Στην τρίτη περίοδο οι αθλητές των Βορείων Προαστίων άρχισαν να «ροκανίζουν» τη διαφορά, για να φέρουν το παιχνίδι «τούμπα» στο τελευταίο δεκάλεπτο, όπου με ένα επιμέρους 25-19 πήραν τη νίκη.

Διαιτητές: Γιακείμη, Αργυρούδης

Δεκάλεπτα: 20-17, 25-35, 43-50, 68-59

ΚΗΦΙΣΙΑ (Μπιλάλης, Γιαννακάκης): Τριποδάκης Π. 4, Τριποδάκης Φ. 18 (1), Μπαζίνης 1, Μπιλάλης, Τσιάπας 2, Παπαϊωάννου, Παπαδόπουλος, Πολυδώρου 10, Βογιατζόγλου 5 (1), Μουζάκης, Λαμπρόπουλος 20 (3), Παναγιώτου 8.

ΝHAΡ ΗΣΤ (Ράπτης, Τούμπας): Θειακούλης, Χατζηκωστής 17 (3), Ζεχερλής 6 (2), Σκέντζος 2, Τσεκούρας, Γκόφας, Μάγκος 11 (1), Τσαντήλας 9 (2), Αττίκος 2, Δήμητσας 12, Παπανικολάου.