Υποβιβάζεται στο τοπικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου η Κηφισιά

Τα πανηγύρια από την κατάκτηση του κυπέλλου ΕΠΣΑ δεν κράτησαν πολύ στην Κηφισιά, αφού η 21η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής ποδοσφαίρου έκρυβε «πικρό» αποτέλεσμα για την ομάδα των Βορείων Προαστίων, που επιστρέφει, μετά από πολλά χρόνια, στο τοπικό πρωτάθλημα.

Η «πεντάρα» από την ομάδα της Ιεράπετρας άφησε τους Κηφισιώτες στην 8η θέση του 8ου ομίλου, με 20 βαθμούς, εξασφαλίζοντας την παραμονή στους Κρητικούς.

Στο 1ο κι όλας λεπτό του αγώνα, ο Ντιατά, μετά από έξοχη μεταβίβαση του Κορέτα, έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους. Στο 20′ ο Παπαδόπουλος έκανε το 2-0, σκορ με το οποίοι οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο αγώνας κύλησε χωρίς γκολ μέχρι το 80′, αλλά από εκεί και πέρα, μέσα σε 10 λεπτά, ο δείκτη του σκορ ανέβηκε στο 5-0, δύο γκολ του Μπλέντι και ένα ακόμη του Παπαδόπουλου.

Την επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 1/4) η Κηφισιά θα υποδεχθεί τον Άγιο Ιερόθεο.

Η βαθμολογία του 8ου ομίλου της Γ’ Εθνικής ποδοσφαίρου (21η αγωνιστική)